Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem, cięgnem, luźną klamką zewnetrzną


Siumkaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu nie mogłem otworzyć drzwi z zewnątrz - pomyślałem, że pewnie zamek, ponieważ jak sprowadziłem auto 4 lata temu to wszystkie zamki siadały mi po kolei i wymieniałem je na bieżąco. Kupowałem zawsze jakieś zamienniki z allegro za 130zł, więc pomyślałem, że skoro wytrzymał ponad 3 lata to już czas na niego. Bez większego zastanowienia kupiłem ten sam zamiennik co zawsze, wymieniam i d*pa blada.. nie działa, dodatkowo pojawiła się luźna klamka z zewnątrz, która otwiera drzwi i stawia opór po pierwszym pociągnięciu, za drugim i kolejnymi jest luźna i nie można otworzyć drzwi. No dobra, to pewnie cięgno tym razem kupiłem jakieś cięgno za 40zł po zamontowaniu wszystkiego znowu to samo... za pierwszym jest opór, otworzy, a za kolejnymi znowu jest luźna i nic nie otwiera... Poza tym ten zamiennik cięgna po próbie wyjęcia sam mi się rozsypał, więc zamieniłem oryginalne cięgno z aso i przed chwilą wróciłem z parkingu, gdzie zamontowałem to nowe cięgno do nowego zamka.. i gucio, dalej to samo pierwsze naciśniecie klamki otwiera, drugie jest luźne i nie działa. Już od tego zdejmowania boczków to prawie wszystkie kołki/zatrzaski mi się powyłamywały i właśnie zamówiłem nowe... Szczerze mówiąc to się powoli z tym poddaje, listw dekoracyjnych i srub do boczków to nawet narazie nie zakładam, bo zaraz znowu trzeba bedzie zdejmować boczek i coś próbować. Czy winny może być zamek? Kupiłem jakiś uszkodzony? Cięgno wydaje mi się, że jest dobrze zamontowane, a problem wydaje mi się, że jest z widoczną na foto częścią zamka, w które wsadzam tą część od linki - chodzi o to, że ten ruchomy element zamka nie powraca do swojej pozycji (takiej jak jest na foto), tylko po nacisnięciu za klamkę zostaje w polowie. Chociaż to też jest dość dziwne, bo przed zamontowaniem nowego zamką sprawdzałem palcami ten element i po przesunięciu palcem wracał on normalnie na swoje miejsce... Co myslicie? Foto pozyczone z internetu. 

 image.png.f978b1c04afe79d31eaab906c55a5040.png

Edytowane przez Siumkaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...