Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 1.8t quattro buczenie


Sauron1990bb

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. 

Już 2 lata walczę z wydechem w a4 b7 1.8t quattro 250 koni. 2 lata temu z uwagi na dziury w wydechu postanowiłem wykonać cały układ wydechowy z nierdzewke w Ulterze. W pierwszej kolejności padła decyzja aby wykonać wydech bez środkowej puchy 2,55 cala i za y-pipe 2 x 2 cale, wszystko zakończone tłumikami końcowymi ulter (nie przeloty) z końcówkami 90mm. 

Niestety rezonowanie,buczenie było tak duże, że następnego dnia została zamontowana środkowa jedna duża pucha. Auto już tak bardzo nie buczało ale nadal buczenie występowało w okolicach 2,5 do 4 tys obrotów (więc auto się nie nadaje na dłuższe wyjazdy). Tak jeździłem rok aż w końcu zamontowałem dwie dodatkowe puchy za y-pipe (5 puch razem). Minimalnie się poprawiło ale nie na tyle abym był zadowolony (gdyby to był samochód tylko do dojazdów do pracy lub na trasy bez dziecka to spoko)

Może ktoś z Was wie co mogę jeszcze zrobić aby to buczenie przeszło. W wydech wpakowałem już 4 tys.

W Ulterze mówią, że ciszej się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie dobrego tłumika środkowego powinno wyeliminować problem. Odezwij się do kolegi z forum @bartez80 wykonuje takie na zamówienie i ludzie sobie chwalą na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ,że problemem są tlumiki ulter .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...