Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrobotanie podczas skręcania w prawo w A4 B7


Zabiajet
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez swIP,

Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku jest film jak to słychać byłem na przeglądzie stwierdzili luz w lewym przegubie zewnetrzym i faktycznie był.Po wymianie dalej słychać jak było słychać.W prawym zewnetrzym przegubie nie  ma luzów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może luzu nie ma ale np smaru brak i dlatego się odzywa, zdejmij osłonę i zobacz co tam w środku jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Na moje oko to prawy przegub masz padnięty bo podczas skrętu w prawo siła ciężkości podnosi przednie prawe koło a nacisk jest na lewe.
Zobacz na wstecznym i skręć kierownicę na max w lewo a później w prawo i nasłuc**j.

Jak masz możliwość to podnieś przód auta i ta sama procedura. Przy podniesionym kole siły innaczej się rozkładają na przegubie.

Edytowane przez swIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 10:09, K4rol81 napisał(a):

może luzu nie ma ale np smaru brak i dlatego się odzywa, zdejmij osłonę i zobacz co tam w środku jest .

Tak masz racje nie miał luzu a w środku zero smarowania było problem rozwiązany usunięty. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 10:57, swIP napisał(a):

Na moje oko to prawy przegub masz padnięty bo podczas skrętu w prawo siła ciężkości podnosi przednie prawe koło a nacisk jest na lewe.
Zobacz na wstecznym i skręć kierownicę na max w lewo a później w prawo i nasłuc**j.

Jak masz możliwość to podnieś przód auta i ta sama procedura. Przy podniesionym kole siły innaczej się rozkładają na przegubie.

Tak to był przegub.Wnioskujac po braku luzu i stanie osłony nie chciałem wierzyć, ale w środku był suchy i przemielony... wymiana rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍. Przy okazji jeśli masz czas to sprawdź wszytakie osłony czy znajduje się tam w tych przegubach. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...