Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana (swap) skrzynie biegów z manual (KMU) na automat (KXS) A4 B8 3.0TDI (CCWA)


dudi1606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pytanie czy ktoś wykonywał taką zamianę ? 

Wiem ze mechanicznie nie ma problemu ale jak z elektryka? 

I co dołożyć oprócz lewarka i instalacji elektrycznej 

 

Samochód: Audi A4B8 Avant 3.0 TDI CCWA 2009

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz też wymienić chłodnicę płynu chłodzącego na taką która ma w sobie dodatkowo chłodnicę oleju oraz sterownik silnika (co się wiąże ze zdjęciem ochrony komponentu), przewody olejowe (ale to pewnie kupisz wraz ze skrzynią). Dodatkowo musisz zrobić wiązkę od sterownika silnika do sterownika skrzyni biegów a także wiązkę wewnątrz samochodu od wybieraka PRNDS do poszczególnych podzespołów (wg schematu dla ASB) .

Edytowane przez lucasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lucasek napisał(a):

Musisz też wymienić chłodnicę płynu chłodzącego na taką która ma w sobie dodatkowo chłodnicę oleju oraz sterownik silnika (co się wiąże ze zdjęciem ochrony komponentu), przewody olejowe (ale to pewnie kupisz wraz ze skrzynią). Dodatkowo musisz zrobić wiązkę od sterownika silnika do sterownika skrzyni biegów a także wiązkę wewnątrz samochodu od wybieraka PRNDS do poszczególnych podzespołów (wg schematu dla ASB) .

 

Co do sterownika nie wystarczy wgrać wsadu od automatu ? konieczna jest wymiana ? 

Chodnice oleju skrzyni chciałem zamontować uniwersalną od FMIC

Jeśli chodzi o wiązkę do skrzyni to chyba kupie ori używaną ale się jeszcze zastanawiam bo ciężko z dostępnością ale dołożyć parę kabelków też nie będzię problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dudi1606 napisał(a):

 

Co do sterownika nie wystarczy wgrać wsadu od automatu ? konieczna jest wymiana ? 

Chodnice oleju skrzyni chciałem zamontować uniwersalną od FMIC

Jeśli chodzi o wiązkę do skrzyni to chyba kupie ori używaną ale się jeszcze zastanawiam bo ciężko z dostępnością ale dołożyć parę kabelków też nie będzię problemem 

Co do wsadu to w tym wątku ktoś opisywał (przy okazji swapu automat na manual) że wgrywał flash z manuala do swojego srerownika więc pewnie i w drugą stronę też da radę:

Kup używaną wiązkę silnika z automatu i spokojnie dasz radę wyciągnąć z wiązki wszystkie przewody (idąc od wtyczki sterownika ASB).

Chłodnicę oleju mimo wszystko kupiłbym ORI - łatwiej będzie wpiąć przewody olejowe i generalnie estetyka też będzie zachowana.

Edytowane przez lucasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...