Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Adaptacja Multitronica 7-mio biegowego


Paweł_cr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do forumowiczów.

W tej chwili mam komunikat w blokach pomiarowych skrzyni automatycznej: "Adapt. trwa". Chciałbym to zmienić.

Czy adaptacje skrzyni Multi w B7'05 można zrobić wg procedury adaptacji przeznaczonej dla Multi 6cio biegowego zawartej pod adresem: http://wiki.ross-tech.com/index.php/6-Speed_Automatic_Transmission_(01J/Multitronic)#Coding ???

Drugie pytanie: czy jest może jakiś manual dotyczący diagnozy skrzyni automatycznej VAG'iem?

[br]Dopisany: 06 Maj 2009, 16:02_________________________________________________No i cisza .........

Spróbowałem więc sam. Adaptacja wg. tego schematu działa. Tzn. Stajemy na równym, ładujemy D i około 20m do przodu. Potem naciskamy hamulec czekamy 20 sek.wrzucamy R i 20m do tyłu. Następnie czekamy 20 sek. i ponownie D. U mnie adaptacja wskakiwała z reguły po pierwszym, drugim razie.

Niestety to nie rozwiązało mojego problemu. Otóż, kiedy adaptacja wskoczy na OK, jest w tym stanie do wyłączenia zapłonu. Po ponownym odpaleniu auta mam komunikat: Adpatacja trwa. I teraz pytanie dlaczego adaptacja wypada po zgaszeniu silnika. Czy ma ktoś może jakiś pomysł??? Jakie mogą być tego przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden - nie rob tego sam bo w multitronicu bardzo latwo cos spier#$%%ic

Jedz do specjalistycznego zakladu z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...