Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania i grzejąca się tarcza hamulcowa w A4 B8


endokuba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opiszę całą sytuację która mnie spotkała. 

Mianowicie będąc w trasie przy prędkości około 100km/h musiałem gwałtownie zatrzymać pojazd. Od tego momentu auto przy różnych prędkościach (30km/h jak i 80-100km/h) wibruje i drży podczas przyspieszania jak i przy puszczeniu gazu. Nie dzieje się to cały czas,  lecz często się pojawia.  Dochodzi do tego gorąca lewa przednia tarcza hamulcowa, która osiąga średnio 170st C. Przy prawej tarczy ktora ma wtedy 60st. Czasami potrafi się nagrzać nawet do 300st. Tarcza sama w sobie wyglada jeszcze dobrze, klocki są już powoli na wykończeniu. Wszystko równomierne zużyte. Czy to może być wina tłoczka w zacisku, czy może odrazu szukać czegoś w zawieszeniu co powoduje te mocno odczuwalne wibracje? Mechanika mam umówionego dopiero na przyszły tydzień i jeżeli byłaby to wina samego zacisku to jestem w stanie go wymienić sam. Ale jeżeli doszło do jakiegoś uszkodzenia w zawieszeniu to niestety musiałbym polegać na warsztacie, którym niestety nie ufam. Ale może uzyskam od Was informacje co jeszcze mógłbym wziąć pod uwagę podczas naprawy. Albo ewentualnie co mogło się uszkodzić i porównać to co powie mi mechanik. 

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...