Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju do intercoolera w A4 B7 2.0TDI


Moje auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Może ktoś będzie w stanie coś poradzić. Otóż któregoś dnia podczas wyprzedzania auto weszło na maksymalne obroty i wiadoma sprawa za mną zrobiło się momentalnie siwo. Cała akcja trwała jakieś 3-5s po czym auto wróciło z powrotem na normalne obroty jakby nic się nie stało. Żadnych kontrolek, stuków, silnik pracował normalnie jak zawsze. Pojechałem do domu (5km). Po kontroli oleju (stan wskazywał na min) i węża od turbiny do intercolera (który był zaolejony) wziąłem się za czyszczenie. Po wyczyszczeniu intercolera, węży i wymianie oleju zrobiłem próbę odpalenia, auto zapaliło chodziło może przez 3min potem tak jakby się chciało zadławić więc od razu go zgasilem. Patrzę znowu do węża co idzie z turbo do intercolera znowu olej, to wziąłem się za sprawdzenie odmy ( okazało się że chyba się przytkała bo nic nie dmuchała, wymieniłem na nową). Znowu czyszczenie i test, przez odmę po chwili zaczęło psykac powietrze więc myślę sobie jest ok ciśnienie schodzi, ale olej dalej pcha do intercolera. Turbo jest po regeneracji ( zrobione na nim jest jakieś 5tys km) sprawdzałem wirnik, łopatki wszystko jest całe, rządnych luzów. Jutro chce jeszcze  sprawdzić, odpiąć rurę od filtra powietrza (przepływomierza) i sprawdzić czy zaciąga powietrze czy jej przepływomierz nie blokuje i nie ma z kad powietrza zaciągać i ciągnie z silnika ( nie wiem czy dobrze myślę)

Co o tym myślicie czy możliwe żeby to była wina turbiny czy raczej coś z silnikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz rurkę odmy od dolotu zaślep miejsce odłączenia , rurkę  odmy włóż do butelki plastikowej  zabezpiecz  i po jeździsz będziesz widział jak odma puszcza olej  i czy olej w dolocie jest z odmy / czy z turbo .Ja obstawiam turbo  ale to przypuszczenia . 

21 godzin temu, Moje auto napisał(a):

czy jej przepływomierz nie blokuje i nie ma z kad powietrza zaciągać i ciągnie z silnika ( nie wiem czy dobrze myślę)

 

Niby jak miałby przepływomierz blokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojeżdżę bo jak uruchomię silnik to jest kwestia 3-5 min i mam w dolocie do intercolera 0,5l oleju. Rurka z odmy jest odłączona i nie idzie z niej ani grama oleju, tylko powietrze.

Co do przepływomierza, masz rację głupi pomysł który by nic nie wniósł. W każdym razie wyjąłem dziś turbo i odesłałem na gwarancję, co prawda łopatki byly całe i luzow też nie było ale i tak wysłałem. Zobaczymy co będzie jak zamontuje nowe, czy problem powróci, mam nadzieję że będzie to wina turbiny a nie jakieś usterki w silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...