Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HomeLink Usa -> Europe


Krzysztof_Winiarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam a4 b8 z USA 2015 rok. W aucie jest moduł homelink o numerach 4G0 907 410 A. Jedyny moduł europejski jaki mi sie udało nabyć jest o numerach 4GO 907 410. Niestety po przełożeniu moduł sie nie daje zaprogramować, zarówno przez przyciski jak i przez MMI. Dodatkowo w mmi wyrzuca błąd że system chwilowo niedostępny gdzie na amerykańskim module to się nie dzieje. Dodam że miałem spolszczany system + mapy. Czy jest możliwość przez vcds czy zielone menu uruchomienie tego modułu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł z A na końcu to wersja na USA więc kupiłeś prawidłowy. Ja bym zaczął od sprawdzenia jakie błędy występują po podłączeniu tego nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukujac internet dotarłem do informacji że : 
 

VC1 is first version where theres no information or control from the MMI and VC2 has the MMI Menu item. VC2 was designed to be easier to setup as the MMI guides you through it.

Biorąc po uwagę ten schemat 

AUDI.7ZAP.COM

Control unit for<br>opening garage door Audi Q5/Sportback (AQ5) 2015 year Audi EUROPA 907006 spare parts

wychodzi na to, że moduł z A na końcu ma sterowanie przez mmi, a bez A na końcu tego nie ma. 

Nie kupiłem modułu USA bo wiem z jakiego auta pochodził. Dostałem również na test moduł z audi TT 2009 o numerach 8K0 907 410 B natomiast ona już totalnie nie jest wykrywany.

Nie mogę teraz tego znaleźć ale gdzieś na zagranicznych forach rzuciła mi się informacja jakoby moduły z 8K0 na początku kończyły się na A,B lub C i oznacza to nowsze wydania modułu z poszerzoną specyfikacją. 

Znalazłem również stronę na której można rozszyfrowywać ?? certyfikacje ?? tych modółów:

 

FCCID.IO



Natomiast niezależnie czy wpisze z modułu USA czy europejskiego odpowiednie ID to wychodzi ta sama tabela z częstotliwościami. Podejrzewam że po prostu ceryfikowany jako jeden unit na wszystkie zakresy, a od numeru seryjnego zalezy jakie obłsuguje. 

Facet który zajmuje sie kodowaniem na co dzień z tym A na końcu numeru doszedł do tego samego wniosku. CP w tym module nie ma, jest on nie programowalny. Czy może ktoś pomóc, jaki moduł faktycznie trzeba kupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logów błędu zostało tyle : 

Znaleziono 1 błąd:
01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393) 
            013 - Odczytać pamięć usterek - Sporadyczny
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00101101
                    Priorytet błędu: 6
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 65
              
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2024.06.14
                    Czas: 15:57:30

Moduł oddałem bo nie udało się go uruchomić, nie znajdował też zadnego z 3 pilotów jakie miałem pod reką. Po uruchomieniu mmi 2 raz, pilot bramy garażowej jako opcja był znowu dostepny, ale przejście do niego powodowało tą samą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...