Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Instalacja radiowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z instalacją radiową w niedawno zakupionym przeze mnie aucie, które było sprowadzone z Francji. Auto podobno przyjechało bez jakiegokolwiek radia, bez głośników w tylnej półce (nawet bez maskownic głośników w drzwiach i półce). Sprzedawca założył radio Pioneer już w Polsce. Zrobiłem kilka zdjęć: www.planetsecurity.pl/zdjecia/Rafal1/

01. Plątanina zza radia (gra tylko przód; tył jest odcięty - zaizolowana wiązka z lewej strony - 9 przewodów).

02. Kostka spod tylnej półki lewa strona.

03. Tylna półka prawa strona (brak kostki).

04, 05. Głośniki, które kupiłem osobiście.

Wiem tylko tyle, że wtyk z lewej strony ze zdj. 02 pasuje do głośnika ze zdj. 04, a głośnik ze zdj. 05 będzie pasować z prawej strony, tylko muszę podlutować wtyczkę. Na pierwszym zdjęciu brakuje czerwonej 10-pinowej wtyczki (wygrzebałem ją kilka minut temu), do której podłączony jest tylko jeden przewód (żółto-szary).

Mam do Was gorącą prośbę. Powiedzcie mi, jaka to instalacja, jakie oryginalne radio mogę zamontować i jakie inne podzespoły mogły być podłączone do tej instalacji, jaka kostka powinna być dołączona do odciętej wiązki z pierwszego zdjęcia.

Jeśli o czymś nie napisałem, brakuje Wam jakichkolwiek informacji, proszę, piszcie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz konsole na 1-din to oryginalna instalacja wyglada tak:

-radio Audi Chorus/Concert (na zdjeciu chorus, concert jest podobny) http://imagesupload.6a.com.pl/images/471_audi_a431.JPG

-przednie glosniki w drzwiach podlaczone bezposrednio do radia

-tylne aktywne w polce tzn. wyjscie z radia podlaczone do wzmacniacza, ktory znajduje sie pod lewym glosnikiem, do tego wzmacniacza podlaczony jest tez prawy glosnik

to jest podstawowa zabudowa audio w autach po drugim lifcie, jesli miales BOSE, Symphony czy inne cuda z kilkunastoma glosnikami to nie pomoge :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz jest przy głośniku, dodatkowo zapyam masz głośnik basowy w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać go ot tak, jest w lewym "nadkolu" posłuchaj czy gra, jeśli nie to albo jest niepodłącozny i trzeba go podłączyć albo go po prostu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało jeszcze parę kabli nie wiem od czego są, ale nie mogę wśród nich znaleźć tylnich głośników..

słyszałem coś że może tam być jakiś wzmacniacz wbudowany? gdzie on może być? czy ktoś coś pomoże??

tak jak pisał aju wzmacniacz jest zamontowany na tylnym lewym glosniku. Pytanie tylko jak szukałes kabli do tylnych glosnikow? :mysli: najłatwiej chyba bedzie po prostu odkrecic wzmacniacz z tylnego glosnika i zmierzyć omomierzem który jest ktory. Ewentualnie możesz sprobowac je rozszyfrowac po kolorach, ale nie jestem pewien czy beda takie same, tzn czy kolory poszczególnych kabli przy wtyczce wzmacniacza beda takie same jak przy wtyczce przy radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat jak jest zrobiona instalacja w B5 na forum poruszany był mnóstwo razy...

Bardzo proszę o użycie szukajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...