Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Szwankuje wskaźnik temperatury płynu chłodniczego


iwan900

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Wymienialem niedawno caly rozrzad z olejami filtrami itd. Termostat rowniez wymienialem bo przed wymiana zauwazylem ze raz dzialala wskazowka od temperatury a raz nie, wiec zeby wykluczyc termostat to wymienilem. Ale po jakims czasie jak odpale auto i normalnie jezdze to temp dochodzi po jakims czasie do 90 st i tak jest jakis krotki postoj ponowna jazda i nieraz odrazu sie nei podnosi wskazowka a nieraz w czasie jazdy spadnie do 0. Co to moze byc? mial ktos podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik temperatury,może to on.Chyba że coś nie łaczy słaby kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam bardzo podobny problem (wskaźnik temperatury płynu chłodzącego czasami działa a czasami nie),

lecz u mnie wymiana czujnika G2/G62 nie rozwiązało problemu.

Okazało się, iż jest uszkoszony wskaźnik. Podobno nie ma możliwości wymiany tylko tego wskaźnika,

tak więc trzeba wymienić komplet zegarów. W ASO koszt przeszło 2 tys

Gdybyś chciał samemu wymienić ten czujnik płynu chłodzącego to poniżej link do opisu jak to zrobić :)

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=51291&postdays=0&postorder=asc&start=20

PS. Zauważyłem taką dziwną zależność, że u mnie jak auto stoi na słońcu i się nagrzeje to wskaźnik działa :)

________________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak ze mialem blad czujnika G62 na vagu-wymienilem na ori zielony z aso nowke-blad znikl.Jednak problem z roznymi wskazaniami na blacie zostal.Wczoraj sie wkurzylem nieco - bo poczytalem ze potrafi styk sniedziec-wypiolem wtyczke-popsikalem-rozruszalem nieco i od wczoraj do teraz na razie mam spokoj.Prawidlowo jak sie rozgrzeje to 90 na blacie trzyma.Moze cos nie stykal dobrze ten czujnik - G62 jest razem z G2 aG2 odpowiada za wskazanie na blacie.Sprawdz zanim w koszty polecisz...I co na kompie ci pokazuje sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...