Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu


OLIVER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :hi:

Zauważyłem na wyświetlaczu między zegarami na samym dole pokazuje mi temperaturę jak sie domyślam zewnętrzna

Problem w tym ze jest dosyć dużo zaniżona ,w garażu gdzie jest samochód jest jakieś 20*C a mnie pokazuje na wyświetlaczu 4,5*C

Moje pytania są następujące :

1. Czy ta temperatura ma wpływ na coś innego poza informacją dla mnie ?

2. Czy to jest ten czujnik w plastikowym uchwycie między zderzakiem a chłodnicą ?

3. Czy wystarczy go wymienić i po sprawie ,czy po wymianie trzeba podpinać pod WAG ?

Może ktoś już wymieniał go i posiada jakieś istotne wskazówki

Za wszelkie wiadomości z góry bardzo dziękuję i Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik raczej nie ulega uszkodzeniu - obejrzyj kabel, a szczególnie połączenie czujnika z masą. U mnie niestety też zaniża, ale nie aż tak bardzo, natomiast na co ma wpływ - jeżeli wskaże np. przy 30 stopniowym upale 5 stopni, to nie pozwoli uruchomić klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pooglądam jeszcze przewody jak mówisz ,może coś zauważę Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że ten czujnik działa niezależnie od klimy. Nie każde Audi wyposażone w ten czujnik posiada klimę i odwrotnie (ale mogę się mylić). Ta temperatura jest tylko informacja dla kierowcy (ale nie jestem pewien na 100%)

Jest to czujnik który wskazuje temperaturę zczytując rezystancję (rezystancja się zmienia wraz z temperaturą więc prąd przepływu też się zmienia). Jeżeli zaśniedział gdzieś styk to ta resystancja jest większa i płynie mniejszy prąd, dlatego podaje Ci niższą temperaturę.

Jak naprawić??

Badając rezystancję obwodu kabelek po kabelku. Przydatna może byc książka "Sam naprawiam", jest tam rozrysowane gdzie znajdują się kabelki i gdzie są łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

A więc tak Panowie

dostałem sie do czujnika i on jest nierozbieralny wychodzi z niego podwójny przewód zakończony wtyczką dwu pianową .

próbowałem przemierzyć go Omomierzem i nic nie pokazuje ,żadnej rezystencji , co ciekawego zauważyłem

po rozłączeniu tego czujnika zmierzyłem napięcie w gniazdku tego czujnika i pokazało mi 5,3V i temperatura zaczęła rosnąć na wyświetlaczu do mniej więcej prawidłowej (+21*C)i zatrzymała sie przy tej wartości ,

A gdy podpiąłem ten czujnik zaczęła spadać do +5*C i tak zostało

Moim zdanie jest walnięty czujnik

Sprawdzałem w ASO jest dostępny w cenie 143zł :kwasny:

Przymierzam się do zakupu ,

A co Panowie o tym teraz sądzą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup taki czujnik na szrocie i nie będzie problemów :) Co do wypowiedzi miłego - czujnik służy do mierzenia temp. na potrzeby klimy i kierowcy - jeżeli temp. spadnie poniżej 5 stopni, klima po prostu się nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jest jak piszesz ,po rozłączeniu temperatura poleciała na 1,5*C i sprężarka klimy nie zastartowała ,dopiero jak przemierzyłem napięcie we wtyczce zaczęła rosnąć i dopiero klimatyzacja zaczęła działać jak powinna.

Ale różnica temperatury właściwej a pokazywanej jest zbyt duża by to tak zostawić .

A co do szrotu to koło mnie niema nic konkretnego by coś takiego dostać więc został mi chyba ASO

Pytałem w serwisie BOSCH to powiedzieli że tylko mogą mi sprowadzić przez ASO i cena o 20zł większa niż ASO.

To jednak osobiście się pofatyguję do ASO AUDI

Pozdrawiam i dzięki za dobre rady :hi:

[br]Dopisany: 13 Maj 2009, 18:51_________________________________________________Witam Panowie Ponownie :hi:

zakupiłem nowy oryginalny czujnik w ASO i nie wyciągając starego wypiąłem wtyczkę i podpiąłem nowy i .......rozczarowanie

temperatura pokazuje tylko o 1*C więcej niż ze starego a więc jak na polu jest około +15, +20 * C to stary pokazuje +6*C a nowy +7 *C

Co proponujecie mi by było to poprawne wskazanie wyświetlacza ??

czy to jakiś błąd i trzeba jechać na kąpa , tylko mnie dziwi jedno , jak wypnę czujnik i zmierzę miernikiem napięcie w tym gniazdku to temperatura na wyświetlaczu leci do mniej więcej prawidłowej i zostaje dopóki nie wepnę czujnika ,po wpięciu leci na dół jak już pisałem

Proszę o opinie Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, inaczej

Weź wyjmij całkowicie czujnik (rozłącz go) i powiedz co Ci się wyświetla na wyświetlaczu??

Moim zdaniem masz albo zwarcie między kablami, albo przebicie do masy.

PS, a jak podłączysz bezpośrednio omomierz do jednego czujnika i do drugiego to też Ci nic nie pokazuje?? Musi przecież to jest rezystor. Jak masz nieskonczonosc lub zwarcie to rypniety jest czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana "mily"

Po przeczytaniu wiadomości poszedłem zaraz do garażu i zrobiłem tak jak mówiłeś , wypiąłem stary czujnik i załączyłem zapłon , i na wyświetlaczu pokazało +18*C , wyłączyłem zapłon i ponownie podpiąłem NOWY czujnik i tu miła niespodzianka pokazuje +17,5*C,rewelacja .

Wypiłem nowy i podłączyłem spowrotem stary i tu ząk +4,5*C

A więc ewidentnie stary czujnik jest niesprawny , czeka mnie tylko podmiana i będzie OK

Ciekawi mnie tylko czemu jak wczoraj przyjechałem z ASO do domu i na ciepłym silniku robiłem podmianę czujnika to nie było

różnicy,jak stary pokazywał to nowy tylko o 1*C więcej .

Ale już myślę że będzie OK

Bardzo dziękuję za pomoc Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko OK czujnik wymieniony temperatura pokazywana jest zgodna z otoczeniem

Proszę szanowne grono moderatorów o usunięcie wątku by nie zaśmiecać forum

dzięki i Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...