Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z silnikiem 2.0 TFSI w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.. mam problem z moim 2.0 tfsi 252km. Odkąd kupiłem auto mam taki problem że gdy auto delikatnie się rozgrzeje to słychać jakby takie cykanie czy obijanie osłony, ale dźwięk pochodzi teoretycznie z silnika. Po przyłożeniu stetoskopu do bloku od strony kierowcy słychać to cykanie, przy mocowaniu silnika także jak się przykłada. Dźwięk jest słyszalny głównie gdy auto jest nie do końca nagrzane, mocno słychać np gdy auto było ciepłe i trochę przestygło. Co ciekawe, gdy auto odpalone po nocy to totalna cisza, mam wrażenie że to zależy od temperatury w komorze silnika. Na ciepłym silniku też słychać, ale tylko czasami, przy lekkim dodawaniu gazu 800-1000 obrotów tez słychać takie „zabrzęczenie” .. wymieniona pompa wody, oryginalne poduchy silnika.. sprawdzona skrzynia i dwumas.. wszystko cisza.. rozrząd wyciągnięty na 2 ząbki na napinaczu, podczas odpalania nie słychać rozrządu.. na ściągniętym pasku osprzętu to samo, bez zmian.. ktoś wie co to może być? Pompa hpfp też ok. Jak maska jest zamknięta to dźwięk słychać najbardziej z boku obok koła od strony kierowcy.. i ma się wrażenie jakby od spodu.. wydech też sprawdzony.. w załączniku plik z dźwiękiem.. zrobiłem już tak ponad 20tys i nic się nie zmienia.. może ktoś miał podobnie? 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 26.03.2025 o 09:45, Karol20101999 napisał(a):

Cześć.. mam problem z moim 2.0 tfsi 252km. Odkąd kupiłem auto mam taki problem że gdy auto delikatnie się rozgrzeje to słychać jakby takie cykanie czy obijanie osłony, ale dźwięk pochodzi teoretycznie z silnika. Po przyłożeniu stetoskopu do bloku od strony kierowcy słychać to cykanie, przy mocowaniu silnika także jak się przykłada. Dźwięk jest słyszalny głównie gdy auto jest nie do końca nagrzane, mocno słychać np gdy auto było ciepłe i trochę przestygło. Co ciekawe, gdy auto odpalone po nocy to totalna cisza, mam wrażenie że to zależy od temperatury w komorze silnika. Na ciepłym silniku też słychać, ale tylko czasami, przy lekkim dodawaniu gazu 800-1000 obrotów tez słychać takie „zabrzęczenie” .. wymieniona pompa wody, oryginalne poduchy silnika.. sprawdzona skrzynia i dwumas.. wszystko cisza.. rozrząd wyciągnięty na 2 ząbki na napinaczu, podczas odpalania nie słychać rozrządu.. na ściągniętym pasku osprzętu to samo, bez zmian.. ktoś wie co to może być? Pompa hpfp też ok. Jak maska jest zamknięta to dźwięk słychać najbardziej z boku obok koła od strony kierowcy.. i ma się wrażenie jakby od spodu.. wydech też sprawdzony.. w załączniku plik z dźwiękiem.. zrobiłem już tak ponad 20tys i nic się nie zmienia.. może ktoś miał podobnie? 

IMG_0413.MOV


U mnie w 2.0TFSI 190KM jest to samo. Szukałem różnych przyczyn ale wydaje się, że te silniki tak pracują lub dopuszczalne jest to aby tak pracowały. Ostatnio robiłem grubszy przegląd w nowym serwisie, wspominałem o tym - powiedzieli, że wszystko działa bez zarzutu. Poprzedni mechanik mówił to samo.
Widziałem gdzieś filmik na yt jak mechanik opowiadał i rozbierał 2.0tfsi w b9, jakaś solidna konserwacja silnika, po odpaleniu było słychać identyczny dźwięk. 

Przygazuj na neutralnym biegu, zobacz czy też coś zabrzęczy. 

 

Edytowane przez Azio

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A ten dzwięk cykania to przypadkiem nie od wtrysków?

identyczny problem występuje w 1.4tsi

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim chodzą zdecydowanie głośniej niż te z wtryskiem pośrednim. Mają nawet delikatny dźwięk jakby Diesla. Najlepiej podjedź i porównaj z innymi 2.0 TFSI ale myślę, że wszędzie będzie podobnie. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 6.04.2025 o 16:20, Azio napisał(a):


U mnie w 2.0TFSI 190KM jest to samo. Szukałem różnych przyczyn ale wydaje się, że te silniki tak pracują lub dopuszczalne jest to aby tak pracowały. Ostatnio robiłem grubszy przegląd w nowym serwisie, wspominałem o tym - powiedzieli, że wszystko działa bez zarzutu. Poprzedni mechanik mówił to samo.
Widziałem gdzieś filmik na yt jak mechanik opowiadał i rozbierał 2.0tfsi w b9, jakaś solidna konserwacja silnika, po odpaleniu było słychać identyczny dźwięk. 

Przygazuj na neutralnym biegu, zobacz czy też coś zabrzęczy. 

 

Przepraszam że dopiero teraz, ale trochę mnie tu nie było 😅 u Ciebie jest to cykanie regularne czy nieregularne? U mnie nieregularne i też nie zawsze je słychać😅 przy dodaniu gazu na luzie coś właśnie zabrzeczy.. już nie mam pomysłów co to.. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 16.05.2025 o 10:54, JKB_a5b9 napisał(a):

Silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim chodzą zdecydowanie głośniej niż te z wtryskiem pośrednim. Mają nawet delikatny dźwięk jakby Diesla. Najlepiej podjedź i porównaj z innymi 2.0 TFSI ale myślę, że wszędzie będzie podobnie. 

Niestety wtryski to swoją drogą, wtryski cykają regularnie, a tutaj tak jakby się coś gdzieś dotykało, ale stetoskopem słychać dźwięk z bloku, cykanie jest nieregularne 😕

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.