Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z kontrolką (VW Passat)


Rafael_Rafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dzisiaj kupiłem pierwsze swoje audi i ledwo przyjechalem i zaswiecila mi sie kontrolka taka jak na zdjeciu poniżej:

http://img200.imageshack.us/img200/3973/dscf3534.jpg

nie wiem co robić, bo slyszalem ze to od filtra cząsteczek stałych i kazali mi go przegonić na wysokich obrotach z 10 min. zeby to przepalic i dalej sie swieci, prosze o pomoc, bo troche sie martwie. Samochód to Audi A4 2.0 TDI 2006 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie jaki jest stopień zapchania filtra jeśli jest powyżej 80 % czeka Cie wizyta w serwisie lub u porządnego elektryka.Jeśli jest poniżej to możesz spróbować samoczynnego wypalenia musisz spełnić warunki:

- prędkość między 30-60 km/h

- obroty między 1500-2500 ( polecany 4-5 bieg)

- około 15-20 min jazdy

Spróbuj może pomoże dobrze by było jeśli byś dysponował vagiem podgląd bloków pomiarowych kanał 75 okno 3 podany w % stopień zanieczyszczenia filtra.

Na wysokich obrotach filtr nigdy nie zacznie się wypalać ponieważ groziło by to zapaleniem się auta temperatura wypalania filtra może dochodzić do 700C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo kolego za odpowiedz. Mam vaga, ale w wersji 311.2 i nie potrafi sie polaczyc.Kabelek mam pod usb KKL.Chyba za nowe auto?Moze cos poradzisz?

Jade sprobowac zaraz z ta przejazdzka tak jak podales tylko pytanko czy po takiej przejazdzce jak przepali sie tam to co ma zgasnie sama ta kontrolka? czy bede musial vagiem skasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiąć vaga i sprawdzić stopień zabrudzenia filtra i tak jak pisałem powyżej 80 % nie wypalisz go sam. A auto nie jest w trybie awaryjnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...