Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wymiana czujnika Halla


lukaszdl

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zobaczyć dokładnie ustawienie rozrządu i wtedy skorygować aparatem ,choć u szwagra pokazuje błąd czujnika halla a samochód śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej firmy masz sterowanie.

U mnie był simens który teoretycznie jest niewymienny :shocked: a na VAG-u wyrzucało cały czas błąd tego czujnika. Okazało się że mam przebicie na palcu rozdzielacza i czujnik dostawał "ognia". :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłeś czujnik Halla na nowy (zakładam, że jest sprawny) i nie możesz wykasować blędu lub po wykasowaniu błąd powraca po uruchomieniu silnika to problem tkwi prawdopodobnie w niewłaściwym ustawieniu zapłonu na aparacie. Musisz zablokować VAG-iem zapłon, żeby nie skakał bo przy niezablokowanym komputer bedzie próbował go skorygować (przyśpieszyć lub opóźnić) a kreska na znaku będzie pływała. Po zablokowaniu ustaw fabrycznie na znaki z odpowiednim przesumięciem stopniowym:). Wystarczy aparatem ruszyć 2-3mm w lewo lub prawo żeby błąd zniknął. W każdym takim samym modelu audi jak twój choćby był prosto z fabryki i bez błędów na VAG-u wystarczy ruszyć zapłon (przekręcić aparatem tylko 2-3mm) żeby wyskoczył błąd czujnika halla.

W sporadycznych przypadkach może być przebicie na palcu jak pisze bartek1605, ale ja bym zaczął od ustawienia zapłonu:) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...