Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Strzał z tlumika


ponczek

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami z tlumika slychac taki wystrzal i wtedy auto nie ma sily.Wystarczy mu przygazowac na luzie i jest ok . Ale za to jak pojezdze troche ostrzej to idzie jak burza.Wymienione mam swiece i filtr paliwa.Cos jeszcze moze miec wplyw na to??????????

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 10-04-2007, 08:38 ]

zdjęcie usunięte, co miało do tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu logi VAGiem. Zobaczysz wtedy co się dzieje podczas strzału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko benzyna a wg vaga sonda jest ok nie wiem tylko jak z czujnikiem temperatury i jaki to moze miec wplyw na moj problem :question:

Może być tak, że czujnik źle przekazuje temperaturę silnika do komputera, np. zaniża ją lub nie podaje jej albo ma jakieś przerwy. Układ wtryskowy podaje wtedy za dużo paliwa, tak jakby pracował na ssaniu. Wtedy np. może nastąpić niepełne spalenie mieszanki. Niedokładnie spalona mieszanka dostaje się do kolektora wydechowego lub katalizatora i tam pod wpływem wysokiej temperatuty samoczynnie sie zapali i stąd wystrzał.

Jednak nie jestem pewny w 100%.

Koledze jak padł czujnik temperatury to miał ogromny problem z uruchomieniem nagrzanego silnika bo właśnie układ wtryskowy podawał paliwo tak jak do zimnego i po prostu tak jakby go zalewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

musisz pojechać na diagnostykę silnika.

Problem będzie leżał po stronie podzespołów odpowiadających za skład mieszanki. Nie wykluczam również innych opcji. Wtryskiwacze leją ci za dużo w skutek złego odczytu z którego z czujników lub też np. przycina ci się zaworek węgla aktywnego.

Nie ma co gdybać. Tutaj jest potrzebne porządne sprawdzenie VAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...