Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Umowa komisu a OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

"Sprzedałem" auto do komisu, piszę w cudzysłowie ponieważ nie otrzymałem umowy sprzedaży tylko umowę komisu

o taką:

umowakomisu.jpg

Pieniądze jak widać otrzymałem za auto.

OC mam do 29.05.2009 i teraz pytanie takie, jak ominąć opłatę za OC ?

czy mogę w jakiś sposób zrzec się tego ubezpieczenia ?

Auto niby jest stale moje, lecz praw do niego prawie żadnych już nie mam.

A wyrejestrować auta z taka umową też nie mogę.

co radzicie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty informujesz TU o zbyciu pojazdu, a nabywca wypowiada OC, jeśli nie chce automatycznego przedłużenia umowy.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie mając umowy sprzedaży Urząd Miasta nie wyrejestruje mi auta a w HDI (tam ma ubezpieczenie) mówią ze nie mogę zrezygnować z ubezpieczenie jeżeli jestem jego posiadaczem.

Dodam iż mogę zrzec się OC lecz wówczas auto będzie bez OC a w razie kolizji ja jako właściciel auta będę za to odpowiadał, bo auto nie będzie ubezpieczone OC :/ dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umowa komisu" jest nieścisła, gdyż paragraf 3 mówi jedno, niepodpisane pokwiatowanie u dołu - drugie, a po trzecie Ty fizycznie otrzymałeś już pianiędze...

To powinna być umowa kupna - sprzedaży (wówczas za OC odpowiada komis)

W obecnej sytuacji jesteś prawnie zobligowany do zawracia umowy OC (należy pamiętać o ciągłości),

a w momencie sprzedaży przedłożyć nabywcy do podpisu jej wypowiedzenie, w celu odebrania nadpłaconej nie w Twoim interesie składki.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umowa komisu" jest nieścisła, gdyż paragraf 3 mówi jedno, niepodpisane pokwiatowanie u dołu - drugie, a po trzecie Ty fizycznie otrzymałeś już pianiędze...

To powinna być umowa kupna - sprzedaży (wówczas za OC odpowiada komis)

Pokwitowanie zostało podpisane, za dużo uciąłem scana.

Wczoraj przedłożyłem oc lecz bez nw aby było taniej. Nigdy więcej takich umów, odradzam każdemu. Nie dość za auto poszło za śmieszne pieniądze to jeszcze musiałem teraz wyłożyć na "nieswoje" OC, prawdą jest że może otrzymam zwrot jeżeli nowy właściciel wymówi to OC ale jak tak nie zrobi to 203 zł poszło do śmieci.

dzięki za odp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...