Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie zdanie o tym CB ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem taki prosty zestaw...

http://www.allegro.pl/item633437457_radio_cb_tti_770_antena_ml_145_v_2_5dbi_myslowic.html

Z racji tego że jestem laikiem w tej dziedzinie, tylko powierzchownie przejrzałem co to ma... :tongue4:

Kierowałem się długością bata (chciałem około 1,5 metra) i tym by radio miało niebieskie podświetlenie :polew: oczywiście cena tez bez fajerwerków :wink4:

Co o tym sądzicie? Wystarczy to dla zwykłego użytkownika? :cool1:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardziej dobra.

Hmm z tym ,ze ... ta antena... to nie jest oryginalna, nic z rodziny ML ani Sirio ani Midland ani President ... Jedyne co to na moje oko "udaje" presidenta. Tak mi isę wydaje...

Co do radia, do zastosowań samochodoych i nie tylko (mam kolegę i na bazie zamontował "770", modulacja poprawna, sygnał mocny -odległosć 7-8km)w zupełnosci wystarczy. Pewnie znajdą sie onaniści radioamatorzy co nawet do reki takiego nie wezmą...niech ściskaają swoje gruszki :naughty:

Sprawdz SWR - w razie czego popraw i śmigaj smiało.

73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 4 radia z tej serii i na początku było wszystko ok, ale...

Po ok 6 miesiącach się psuły (i podejrzewam, że po utracie gwarancji też się nic nie zmieni). Radyjko lepiej wyposażone niż Unideny i posiadające więcej udogodnień, ładnie wyglądające i cenowo tańsze.

Typowe usterki:

- odlutowanie się głośnika,

- utrata podświetlenia,

- awaria przycisków,

- końcówki mocy (tutaj chyba koleś za długo nadawał ok 5 minut, stwierdził że utwór puści na 19 ze zwykłego radia), więc w sumie miała prawo.

Ja już nie szukam jakiś wynalazków, bo później mam problemy, tylko Uniden jest przezemnie montowany, bo nawet po 5 latach się nie popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to dziękuję panowie za jakieś naświetlenie tematu :good:

ja tam tego radia za wiele używał nie będę ale chciałem wiedzieć co to kupiłem po promocji :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem taki prosty zestaw...

[cut]

Co o tym sądzicie? Wystarczy to dla zwykłego użytkownika? :cool1:

Chyba lepiej pytać się przed zakupem :)

A tak na serio zamierzam kupić jeszcze jedno radio a nie chcę wdawać kasy na Presidenta znowu... Napisz jakie wrażenia z użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem taki prosty zestaw...

[cut]

Co o tym sądzicie? Wystarczy to dla zwykłego użytkownika? :cool1:

Chyba lepiej pytać się przed zakupem :)

A tak na serio zamierzam kupić jeszcze jedno radio a nie chcę wdawać kasy na Presidenta znowu... Napisz jakie wrażenia z użytkowania

Ja mam nieco inną filozofię :decayed:

Nie spróbuję to się nie dowiem :gwizdanie:

Jutro powinno wreszcie być to jak tylko założe to od razu zdam tu relację :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem taki prosty zestaw...

[cut]

Co o tym sądzicie? Wystarczy to dla zwykłego użytkownika? :cool1:

Chyba lepiej pytać się przed zakupem :)

A tak na serio zamierzam kupić jeszcze jedno radio a nie chcę wdawać kasy na Presidenta znowu... Napisz jakie wrażenia z użytkowania

Jak nie chcesz presidenta to jedyny słuszny wybór to uniden 520xl cena niska super funkcjonalność i porządna obudowa, wygląd zachęcający. Radia cieszą sie bardzo dobrą opinią, a podejrzewam że i Ty sie nie zawiedziesz.

Do tego antenka to już zależy od gustów i preferencji polecam sirio (tylko oryginał italy - uwaga trafiają sie podróby) dla zamożniejszych president, wilson.

Uniden to to samo co president. W w presidencie siedzą bebechy od unidena, tylko że uniden nie ma homologacji na Polskę i trzeba kupowac z wczesniejszą datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uniden 520 jest ładny z tym bym się kłócił. Ale jakość i niezawodnośc to napewno czołówka i jak kupisz unidenka to na 100% przez 5 lat nie będziesz wiedział co to awarie (a nawet dłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja będę użytkownikiem tego radia... Zapomniałem dodać, że homologacja jest ważna. Jak wygląda sprawa z Unidenem to wiem.

Nie chcę wydawać kasy na Presidenta, więc szukam czegoś fajnego i w bardziej przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja prócz kawałka prostokąta chciałem żeby to radyjko mi nie psuło wnętrza... a ten uniden z całym szacunkiem ale mi sie nie podoba... :thumbdown:

Jeżeli radio nie spełni moich oczekiwań ( a te są zwyczajnie proste) to popchnę je dalej i kupię coś markowego... ale tutaj raz że się na tym nie znam a dwa że nie jest mi jakieś wypasione do szczęścia potrzebne :good:

tak na marginesie to jeszcze nie doszło... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że homologacja jest ważna.

A może ktoś mi powedziec czy ktokolwiek zapytał sie was o homologację na radio, które posiadacie?

Ja osobiście robie przywatnym samochodem około 30-35tyś a służbowym pewnie drugie tyle albo i więcej. Nawet pies ze złamaną noga nigdy mnie nie zapytał czy mam homologację na radyjko.

Tydzień temu zatrzymała mnie policja na radar i tak sie ze mnie uśmiał, że mam antenę na dachu a dałem sie złapać :naughty:

Mówi, że rzadko zdarza mu sie taki rarytasik ale o homologację nawet nie zapytał a przyczepił się, że zarówka od ośw. tablicy rejestracyjnej nie świeci.

ps. z tego co sie orjentuje to nie trzeba wozić tej homologacji ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że homologacja jest ważna.

A może ktoś mi powedziec czy ktokolwiek zapytał sie was o homologację na radio, które posiadacie?

Mnie nie... może dlatego, że nie miałem okazji spotkania od kiedy mam cb.

Radio, które zakupię nie będę ja użytkował (ma być to prezent) dlatego nie chcę później usłyszeć, że w czasie kontroli padło pytanie o homologację. Chcę kupić radyjko, które można legalnie użytkować - ot po co mi ta (nieszczęsna) homologacja.

Do tego antenkę Florida i zestaw działa OK, a nawet lepiej. :wink4:

też chwalę sobie tą antenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radyjko ponoć ma homologację :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radyjko ponoć ma homologację :gwizdanie:

Masz na myśli TTI czy Unidena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radyjko ponoć ma homologację :gwizdanie:

Masz na myśli TTI czy Unidena?

to co podałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...