Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFF] Czasami nie wchodzą biegi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

już wcześniej miałem problemy ze skrzynią, opisywałem to, zgrzyty przy 3cim biegu. Jednak można jeździć jak się będzie delikatnie, powoli bieg wrzucało. Jednak ostatnio stało się takie coś, że po cofaniu, nie mogłem wrzucić żadnego biegu. Lewarka nawet nie można było przesunąć w lewo (do 1), tylko wsteczny działał. Auto postało z 15min, potem zaczęły działać biegi 1-4, jednak na początku nie wchodziły tak jak powinny (przy wrzucaniu niektórych był pewien opór). 5 Nie działała, można było lewarek przechylić w lewo, nie można było go jednak popchnąć do przodu, był opór. Nic nie zgrzytało, przy cofaniu też nie było zgrzytnięcia. Po 3-4h wsiadłem do auta, i chciałem sprawdzić czy działa 5, i ku zaskoczeniu mocniej ją przycisnąłem, przytrzymałem i weszła. Teraz chodzi wszystko tak jak powinno, ale od czego tak się stało?

Pozdrawiam

Opublikowano

Wygląda to na niesprawny mechanizm zmiany biegów :mysli:

Opublikowano

Witam otoz ja mam podobny problem ze skrzynia i kazdy mi mowi ze to sprzeglo,ale sprzeglo by sie slizgalo gdyby bylo do wymiany (chyba) bo problem jest taki ze drugi bieg wchodzi ze zgrzytem chyba ze delikatnie po malu wrzuce to jest ok,a piaty bieg czasami nie moge wogole wrzucic jest tylko wielki opor lub wejdzie do polowy i jak puszcze sprzeglo to zgrzyta i dalej niechce isc ale jak samochod postoi ze zgaszonym silnikiem np.15 minut to 5 bieg jest juz ok a drugi bieg caly czas tak samo sie dzieje.Czy moze to byc wina braku oleju w skrzyni biegow lub zapowietrzonego ukladu sprzegla...?? Ktos ma pomysl lub mial podobny przypadek??

Opublikowano

Sprawdziłbym też poziom oleju.

Opublikowano

witam.podepne sie pod temat.otoz w mojej A4 tez jest maly problem z biegami,kiedy samochod stoi sobie nieodpalony to biegi wchodza jak po masle,jednak jesli go zapale to wchodza z oporem,ale tylko przy np ruszaniu,lub cofaniu(najgorzej ze wstecznym)podczas jazdy zmiany sa plynne i super sie jezdzi,chodzi mi wlasnie o ten moment kiedy rano wyjezdzam z garazu i wrzucam wsteczny,wchodzi na sile a czasem musze wrzucic ktorys inny i dopiero wsteczny,czasem tez tak mam ze samochod wpada w jakies wibracje kiedy juz wrzuce bieg z oporem;(dodam ze zawsze tak jest niezaleznie czy skrzynia jest ciepla czy nie.......i tak jak mowie,na zgaszonym silniku biegi wchodza bez problemu,,prosze o jakas porade bo podejrzewam ze sprzeglo sie konczy,dzieki

Opublikowano

witam.podepne sie pod temat.otoz w mojej A4 tez jest maly problem z biegami,kiedy samochod stoi sobie nieodpalony to biegi wchodza jak po masle,jednak jesli go zapale to wchodza z oporem,ale tylko przy np ruszaniu,lub cofaniu(najgorzej ze wstecznym)podczas jazdy zmiany sa plynne i super sie jezdzi,chodzi mi wlasnie o ten moment kiedy rano wyjezdzam z garazu i wrzucam wsteczny,wchodzi na sile a czasem musze wrzucic ktorys inny i dopiero wsteczny,czasem tez tak mam ze samochod wpada w jakies wibracje kiedy juz wrzuce bieg z oporem;(dodam ze zawsze tak jest niezaleznie czy skrzynia jest ciepla czy nie.......i tak jak mowie,na zgaszonym silniku biegi wchodza bez problemu,,prosze o jakas porade bo podejrzewam ze sprzeglo sie konczy,dzieki

Właśnie wygląda to na kończące się sprzęgło, po prostu nie rozłącza do końca :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.