Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Wymiana oleju w ASB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

Niedawno zakupiłem Audi A4 1.8 z 99r z automatyczna skrzynią biegów.

Autko ma przejechane 180 tyś km, przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni.

Przewertowałem książkę serwisową ale niestety nie ma w niej śladu o tym że poprzedni właściciel wymieniał olej. Jedyne informacje które znalazłem to ozn. Getriebe " D3 " i Getriebekb. " DMU ".

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki olej powinienem zakupić do tej skrzyni ??

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie chodzi mi sprawdzenie stanu olej, a gdybym miał możliwość sprawdzenia jaki to olej w ASO to nie pytałbym na forum :wink:

pozdrawiam

Opublikowano
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki olej powinienem zakupić do tej skrzyni ??
a co serwis nie posiada oleju? u nas wymienili jeszcze filtr i uszczelke:) wiec serwis powinien posiadac olej :) powiem ci ze nie znam nazwy ale kolor mamy zołty:) czy jakis taki jasny:)
Opublikowano
  • Autor

Niestety obecnie nie mam możliwości wymiany oleju w serwisie, będę wymieniał u znajomego, który ma warsztat.Filtr i uszczelki kupię w sklepie chciałem się tylko dowiedzieć jaki olej kupić.

pozdrawiam

Opublikowano

to wez telefon i dzwon :) dam ci numerek do serwisu gdzie robia skrzynki automatyczne i ci powiedza:)

--(012) 425-95-00

powiedza ci co i jak:)

Opublikowano

Pszukaj takiego: Płyn do wspomagania FEBI M6162 w kolorze zielonym

Osobiście nie spotkałem się z nim

Można też zalać Elfmatic taki czerwony

Opublikowano
Osobiście nie spotkałem się z nim
bez problemu do kupienia:) ten febi m6162:) i nie drogi:)

a co do skrzyni to najlepiej zapytac mechanika:)

Opublikowano

stanlej, wiem że bez problemu, tylko go nie stswałem jeszcze :wink:

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dzwoniłem do serwisu i byłem w sklepie motoryzacyjnym. W starszych autkach był zalewany czerwony mineralny typu dexrol k 20-30 zł/L , natomiast w troszkę nowszych koloru żółtego ten kosztuje w granicach 45zł/L. Przed wymianą będę musiał udać się do warsztatu i sprawdzić jaki mam zalany. Natomiast wynikł kolejny problem, mianowicie chodzi o filtr, wg katalogu mogą być 2 rodzaje. Pierwszy to koszt ok 40-50zł a drugi 150zł !!!!!!

W obydwa niestety nie posiadają w zestawie uszczelek.

Czy wymieniał już ktoś olej w takiej audi jak moja i ile płaciliście za filtr??

pozdro

Opublikowano

4 biegowy automat?

Olej Dextron III lub Dextron II (minerał), nie wiesz co masz w skrzyni

Filtr najlepiej orginalny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.