Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odwrócona lampa (snop światła)


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś byłem w ASO i pan stwierdził iż mam odwróconą wiązkę światłą w prawym reflektorze, co znaczy że ten "ząb" świtlny mam chyba na dole a na górze pół jajko świetlne. Mówi że środek pewnie jest odwrócony, nie bardzo rozumiem o co mu chodzi i jak to naprawić. Sam zawołał 150-200zł i auto na jutro, niestety nie mogłęm zostawić auta do jutra, poza tym z waszą pomocą może zrobię to sam....

:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy masz po lifcie wiec soczewke a skoro odwrocony snop swiatla tzn ze lampka od anglika... szukaj tutaj jak przerobic na europejska, ewentualnie rozbierz lampe i moze jest tam jakas przeslona ktora idzei przerobic/przelozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiasz wajche i po klopocie. Z drugiej strony ciekawe.. Ze za to chca 150-200 zl.. :shocked::mysli::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest anglik lampa, to oryginał valeo europejska, i nie chodzi o snop z anglika tylko że światło jest do góry nogami a nie w płaszczyźnie lewo prawo jak to ma miejsce przy angliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno myślę .. może (o ile wogóle to fizycznie możliwe) ktos odwrotnie żarówke zamontował... Mam sąsiada co w golfi ma właśnie taki sam problem .. mozę nie problem a zjawisko bo jeżdzi tak już 2 rok (ciekawe jak przeglady załatwia) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas składania lampy na lini montażowej ktos pewnie odwrotnie wsadził soczewke - miałem tak w halogenie a Audi B4 :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas składania lampy na lini montażowej ktos pewnie odwrotnie wsadził soczewke - miałem tak w halogenie a Audi B4 :)

Pozdrawiam.

Nie soczewkę...

Są dwa typy lamp.

Jeden typ - przekładana dźwigienka (i ile dobrze pamiętam odkręcasz torxy obracasz mechanizm do regulacji snopu światła)

Drugi typ - brak dźwigienki miedzy soczewką a odbłyśnikiem jest blaszka (która kieruje strumień światła) Obrócenie jej o 180 stopni powinno pomóc (w celu odwrócenia należy odgiąć blaszki trzymające odbłyśnik)

jeden i drugi typ można odwrócić.

wiem bo właśnie mam jedną lampę taką a drugą taką i były od anglika.

i można to zrobić w 10 minut

koszt 0zł

:tongue4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakara, najgorsze że wszytko w środku wygląda na oryginalne i nieruszane od fabryki :mysli:

dopiero na wwekend nad tym popracuje, za wszelkie dodatkowe rady będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku będziesz musiał wykręcić lampę.

Na forum gdzieś są opisy jak to zrobić.

jak masz pytania to pisz na PW pomogę.

Rysunek z pamięci mogę się mylić ale mniej więcej tak to wyglądało.

8eeb4163498f642cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek się za to zabiorę, może ktoś pamięta jakie torksy będę potrzebował? (rozmiary)

Dzięki za rysunek! :notworthy:[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2009, 09:11_________________________________________________zabiję serwisanta :polew:

Okazało się że lampa jest opuszczona na maksa, a palnik wsadzony do góry nogami :notworthy: co najlepsze palnik wyciągali mi sami oni w czasie wyciągania lampy do pasowania zdeżaka (pisałem co się stało w innym wątku) no i po przyłożeniu maszyny okazało się że wiązka jest znieksztalcona... nie znam się na tych urządzeniach więc pytam jak zniekształcona, dowiedziałem się że do góry nogami. Dziś rozebrałem lampę... pierwsze co zobaczyłem palnik do góry nogami i krzywo, aż pogieło się to druciane zabezpieczenie, myślałem że wyjdę z siebie. W soczewce okazało się że jest wszytko ok, jak fabryka złożyła i jak narysował cypek80.

Złożyłem to do kupy tak jak miało być i pojawił się owy "ząb" świetlny acentrum świecenia było zaraz pod granicą światło cień. Więc pojechałem na stację diagnostyczną gdzie wyregulowano mi lampę (góra dół) i powiedziałem sobie że takich partaczy dawno nie widziałem i nie mam ochoty tam więcej jeździć.

W innym wątku zorbię instrukcję jak wyjąć lampę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...