Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Jak założyć alarm samochodowy ?


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałbym założyć alarm więc będę potrzebować:

1.centrala alarmu,

2.syrena,

3.piloty (kluczyk scyzoryk)

4.inne (czujnik ruchu, czujnik mikrofalowy dwustrefowy, dioda sygnalizacyjna, itp)

a oto moje pytania?

1.W moim samochodzie są jakieś czujki porostawiane w narożnikach drzwi (z przodu i z tyłu), na słupku mam przycisk wyłączający te czujki, a przy zamykaniu auta(mam tylko kluczyk) migają kierunkowskazy, dodatkowo autko posiada moduł komfortu (szyby zamykają się po przytrzymaniu kluczyka) - Czy to wszystko to fabryczny immobiliser???

2.Czy można się podpiąć z alarmem pod to wszystko (czujniki ruchu fabryczne, diody migające w drzwiach)???? :confused4: :confused4: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz czujniki i przycisk na słupku dezaktywujący je to masz ori alarm, kierunki migają nawet jak nie masz alarmu, immo jest zupełnie oddzielne pestka w kluczyku reszta w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladajac nowy alarm mozesz wykozystac istniejaca instalacje,podjedz do kogos ,kto sie zna -3 -4 godzinki i masz nowy alarm w aucie... :wink4:

syrena w B5 jest w lewym,tylnym nadkolu,jesli ori,to ceentralka jest razem z pompka w prawym tylnym nadkolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam alarm to raczej ori (mam czujki i przycisk na słupku dezaktywujący czujki a syreny pod maską nie ma, bo jest tak jak piszecie, w nadkolu :)).

muszę sprawdzić czy działa ten alarm, jeśli bedzie działać to bede robić tylko odcięcie+ewentualnie otwieranie z pilota, ponieważ obecnie mam tylko kluczyk do otwierania auta.[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2009, 18:51_________________________________________________Mam jeszcze jedno pytanko,

Czy jest taka opcja, żeby do mojego auta dorobić, sam kluczyk scyzoryk z pilotem (może mam centralkę która może współpracować z takim kluczem, tylko klucza brak)????[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2009, 14:29_________________________________________________i jeszcze jedno jaki jest dokładny model oryginalnego kluczyka (z pilotem) do A4 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli alarm zazbraja się kluczykiem to możesz kupić samą centralkę (ok 50 zl) z takim pilotem scyzorykiem.

Wtedy podłączając się w odpowiedni obwód bęzdzie uzbrajał się i alarm ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po testach okazało się że posiadam fabryczny alarm więc nowego nie będę zakładać (ewentualnie kiedyś pilota).

Ale chciałbym założyć dodatkowe zabezpieczenie przed odpaleniem i tu mam pytanie

Co odciąć w moim autku (pompę paliwa, zapłon) tak aby komputer nie dawał błędów???

Czym odciąć (zwykłym przekaźnikiem samochodowym, czy może jakąś centralką z allegro)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po testach okazało się że posiadam fabryczny alarm więc nowego nie będę zakładać (ewentualnie kiedyś pilota).

Ale chciałbym założyć dodatkowe zabezpieczenie przed odpaleniem i tu mam pytanie

Co odciąć w moim autku (pompę paliwa, zapłon) tak aby komputer nie dawał błędów???

Czym odciąć (zwykłym przekaźnikiem samochodowym, czy może jakąś centralką z allegro)???

nic nie kupuj,zadnych pier**l z allegro-sam sobie zrob odcinke-wiecej info na PW-z wiadomych wzgledow :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...