Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Jakie max. dystanse przód/tył przy feldze 18/8,5 ET 45 i oponie 225/40 ?


M3I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

pytanie jak w temacie. Myślę o dystansach napewno na tył , myślę że 15 mm powinno wejść ,a może więcej?

Z przodu w sumie jest wystarczająco , ale może jeszcze by coś weszło , aby nic nie wystawało i nie obcierało?

Buda B5

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu możesz jeszcze 10mm wcisnąć. Co do tyłu to 10 -15mm w zalezności jak chcesz żeby było wysunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu możesz jeszcze 10mm wcisnąć.

bedzie wystawac jak nic, moze nie bieżnik ale felga na bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu możesz jeszcze 10mm wcisnąć. Co do tyłu to 10 -15mm w zalezności jak chcesz żeby było wysunięte.

no chcę tak zeby nie tarło o nadkole .W tej chwili jest fajnie , felga duża ,oponka szeroka ,ale tego rozstawu jakby brakuje (głownie z tyłu). Chyba spróbuje na tył 15 mm , ewentualnie moze jakby było za dużo to frezarka i się zjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu możesz jeszcze 10mm wcisnąć.

bedzie wystawac jak nic, moze nie bieżnik ale felga na bank

Nie będzie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% bedzie.. ja mam z dystansem ET 39 i felge 7,5" i jest na rowno z blotnikiem.. on z dystansem 10mm tak jak radzisz bedzie mial ET 35 + felga 8,5".. czyli wychodzi ze jakies 1,5-1,6cm jeszcze bardziej bedzie mu wystawac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% bedzie.. ja mam z dystansem ET 39 i felge 7,5" i jest na rowno z blotnikiem.. on z dystansem 10mm tak jak radzisz bedzie mial ET 35 + felga 8,5".. czyli wychodzi ze jakies 1,5-1,6cm jeszcze bardziej bedzie mu wystawac..

Niemożliwe że masz równo z nadkolem. Ja przy 7" i ET35 mam 20mm dystansu i dopiero wtedy jest równo z nadkolem. Ludzie na forum mają 225 naciągnięte na 8,5 przy ET35 i jest OK. Zresztą możemy sie założyć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny... już kilku się sprzeczało i wyszło na moje :cool1: Przelicz sobie moje parametry i Twoje i się okaże że moje felgi wystają bardziej o 17,5mm. Wliczając jeszcze opony i przyjmując że Ty masz 225 to będzie mniej, ale dalej moje wystają bardziej o około 12,5mm. A skoro ja mam właśnie równo z nadkolem to Twoje są schowane. Tylko pewnie masz wrażenie że tak nie jest. To jest matematyka a ona nie kłamie :wink4: Tyle z mojej strony w tym temacie, nie będę się więcej sprzeczał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z dystansem ET 39 i felge 7,5" i jest na rowno z blotnikiem..

to ja w tej chwili chyba mam więcej o ok. 6-7 mm i nie jest to napewno max. co może być z przodu.Z tym że narazie chyba nie bede ruszał przodu , zobaczę jak to będzi ewyglądać jak z tyłu dam po 15 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rowno z blotnikiem" mam na mysli wewnetrzna jego strone :) bo dla mnie troche nieporozumieniem jest wywalac tak kola na zewnatrz zeby na hopach (zwlaszcza przy obnizonym zawieszeniu) kola zatrzymywaly sie na blotniku.. i z tego co pamietam autor tego wątku napisał kilka postów wczesniej, ze nie chce aby obcierało.. i z mojej strony rowniez tyle w tym temacie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie troche nieporozumieniem jest wywalac tak kola na zewnatrz zeby na hopach (zwlaszcza przy obnizonym zawieszeniu) kola zatrzymywaly sie na blotniku.. i z tego co pamietam autor tego wątku napisał kilka postów wczesniej, ze nie chce aby obcierało..

tyle ze tu jest wysoka zawiecha 1BE (to bodajze tylko -2cm) wiec nawet przy kolach rowno z blotnikiem nie powinno obcierac

ja bym dal dystans przod 5 do 7 mm i tyl max 10mm - aby to wygladalo ladnie i ze smakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...