Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Na jałowym nie wchodzi na obroty


youngtimer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

... a działo się to wszystko w Enerefie. Znalazłem, przetestowałem, zapłaciłem i pojechałem do domu. I w drodze do domu... bach, auto wpadło w Notlauf, zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Oczwyśice restart pomagał na przejechanie jakiś 20km.

Auto do ASO Audi do podpięcia pod VAGa (cena: 152E). Diagnoza - turbo do wymiany, propozycja serwisu za jedyne 2000E. Auto przemęczyło się 80km, żeby dostać się do znajomego warsztatu.

Następnym krokiem był zakup regenerowanej turbiny (460E + 100E zwrotnej kaucji, przy odesłaniu starego turbo). Stare turbo zostało rozberane ( :wallbash: tu przekleństwa mechanika podczas demontażu i późniejszego montażu). Sztanga siedzi w środku, jakby ją jaki diabeł trzymał. Założono zregenerowane turbo oraz wymieniono jeden z przewodów dochodzących do turbo (zapchany). Wymieniono również przy okazji olej i wszystkie filtry (mechanik stwierdził, że filtry to przynajmniej 50 tys. nabite mają, choć z książki wynika, że powinny mieć góra 2 tys.).

Po odpaleniu i niskim przelocie nad autostradą stwierdzono, że auto powróciło z zaświatów. Błędów po wymianie (jeżeli takowe są) nie kasowano.

Pozostał jednak dziwny objaw. Na jałowym, auto wchodzi na obroty tylko do 3tys.

Ma ktoś pomysł dlaczego?

ps.

VAG kabel w drodze.

Koszt robocizny i wymiany oleju i filtrów 400E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę, to chyba jest to jakieś zabezpieczenie przed "pałowaniem" na postoju ?!

Według mnie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej kręcił normalnie?

U mnie w Fiacie Scudo '08(dostawczak) kręci na jałowym tylko do 2.5 tys :kox:

Moim zdaniem - tak jak już kolega wyżej wspomniał - jest to zabezpieczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...