Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycieraczki jak opadną to nie ruszą


H_S_B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

lokalizacja gdańsk :hi:

miałem problem z zapieczonymi trzpieniami wycieraczek. Wycieraczki staneły na środku szyby i lipa. Po opuszczeniu ręcznym na dół nie ruszyły. Mechanik na Mostowej mi przeczyścił (przy okazji rozrządu itp) jednak po 5 minutach deszczowej pogody przestały działać. No to na reklamacje do niego i tak:

- są ładnie wyczyszczone same wycieraczki odpięte od silnika chodzą super

- silnik podpięty prawidłowo nie rusza - moze spalony :wallbash:

- ale ale jak lekko przesunie się tą śrube na silniczku to startuje bez problemu :shocked:

- działa bez przerwy dopiero jak wyłączy się wycieraczki i opadną na sam dół szyby to zero reakcji, jak by zasilanie nie dochodzilo :kwasny:

i teraz pytanie :

czy można (jakiś elektryk) ustawić silniczek aby startował z innej pozycji tzn np zeby wycieraczki nie kończyły biegu w tym punkcie 0 tylko troche nad nim ?? :rolleyes: Czy tak jak on powiedział wymiana silniczka bo może być zepsuty (elektryka).[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2009, 14:54_________________________________________________wystarczy mi odp

TAK da sie przestawic zeby startowaly z innego miejsca

NIE nie da sie silnik do wymiany

to bede wiedzial czy szukac silnika nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn do silniczka w momencie jak nie ruszaja dochodzi prad ale jak by w silniku cos nie laczylo :wallbash:

a wystarczy srube napędzającą przekręcić kawałek dalej i dziala :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam nieco dokładniej: czyli jak robisz ruch manetką żeby załączyć pojedyńczy cykl to w tym momencie na silniku pojawia się napięcie ?? Z tego co wiem do silnika wycieraczek dochodzi co najmnije 3 przewody... na jednym + jest cały czas po przekręceniu zapłonu, na drugim pojawia się sygnał z manetki, trzeci ..masa . Chodzi o sprawdzenie tego drugiego.

Jeżeli powyższe jest O.K. to tylko coś do naprawy w silniku wycieraczek. Skłądając silnik i mechanizm wycieraczek trzeba uważać na odpowiednie ustawienie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory silniczek lata bez problemu ale uzywam tylko pojedycznego cyklu. Nie włączam stałego bo boje się ze sie zatnie znowu a nie mam elektryka zeby mi sprawdził to o co leoncjo sie pyta :(

może ktoś zna z okolić gdańska ??

ps. czy silniczek od wersji angielskiej będzie działał dobrze u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...