Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Podczas ruszania przy ostrym skręcie w prawo ,,terkocze" przy kole


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów. Tak jak w temacie tzn. podczas ruszania przy ostrym skręcie w prawo słychać dziwny dźwięk tak jakby ,,terkot" dochodzący z przodu samochodu. Czy to przegub? Jeśli tak to który (zewnętrzny czy wewnętrzny), i z której strony? Dodaję że podczas jazdy na wprost wszystko jest oki. Również przy jeździe w lewo nic nie słychac. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzadko kiedy siada przegub wewnętrzny,jak podczas skrętu w prawo to lewy przegub jest do wymiany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzadko kiedy siada przegub wewnętrzny,jak podczas skrętu w prawo to lewy przegub jest do wymiany :(

nie wiem jak jest z tym skrecaniem ale ja mialem uszkodzony przegub zewnetrzny z prawej strony i trykotal przy skrecaniu w prawo..... a nie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzadko kiedy siada przegub wewnętrzny,jak podczas skrętu w prawo to lewy przegub jest do wymiany :(

nie wiem jak jest z tym skrecaniem ale ja mialem uszkodzony przegub zewnetrzny z prawej strony i trykotal przy skrecaniu w prawo..... a nie odwrotnie

Kuźwa pierdzielnołem się to działa przy łożyskach :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koszmar- dziś zrobiłem kilka kółek na parkingu gdzie okazało sie że przy skręcie w prawo jak i w lewo ,,terkocze". Czyżby oba przeguby zewnętrzne były do wymiany? Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łaczników to myśle że są oki gdyż podczas jazdy na wprost czy to po dziurach czy po równej nawierzchni jest oki- nic nie stuka i nie puka. Zresztą jak jade prosto to nic nie ,,terkocze". tak sie dzieje tylko przy skrecaniu w jedną lub drugą stronę. Z tego co przeczytałem w tym poście rozumiem że w przypadku uszkodzonego przegubu nie ma zależności tak jak przy łożysku tzn jeśli ,,terkocze" z prawej strony to lewy przegub do wymiany i odwrotnie. W najbliższym czasie bede musiał dokładnie sie przysłuchać która strona jest uszkodzona i ewentualnie wymienić przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Bede musiał dokładnie przysłuchać się z której strony ,,terkocze" ten przegub i trzeba się brać za wymiane. [br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 19:14_________________________________________________A mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie: Czy do wymiany przegumu trzeba rozkręcać wachacze? Jeśli tak to które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...