Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Kontrolka emisji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie bo ostatnio zmieniałem rozrząd, wymieniane były filtry oraz olej oraz czyszczenie zaworu EGR i po tych zabiegach zapaliła mi się kontrolka od emisji spalin :confused4: Czy było to spowodowane właśnie tymi wymianami, gdyż jeszcze nie kasowałem inspekcji :disgust: czy podłączenie do programu przez kabel coś pomoże :wallbash:

Opublikowano

A jak ta kontrolka wygląda? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

taki silniczek świeci na żółto. Wcześniej jak wkładałem kluczyk do stacyjki zapalała się ze wszystkimi i gasła a teraz ciągle świeci :wallbash: poszukując internet napotkałem się jeszcze na takie źródło http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6736 jest tam powiedziane, "że taki komunikat jest w przypadku uszkodzenia silniczka sterującego klapą kolektora ssącego" a u mnie był czyszczony i EGR i kolektor? coś mogłem zruszyć bądź uszkodzić :kwasny:

Opublikowano

A sprawdzałes VAGiem czy są jakieś błędy zapisane w sterowniku?

Opublikowano

taki silniczek świeci na żółto. Wcześniej jak wkładałem kluczyk do stacyjki zapalała się ze wszystkimi i gasła a teraz ciągle świeci :wallbash: poszukując internet napotkałem się jeszcze na takie źródło http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6736 jest tam powiedziane, "że taki komunikat jest w przypadku uszkodzenia silniczka sterującego klapą kolektora ssącego" a u mnie był czyszczony i EGR i kolektor? coś mogłem zruszyć bądź uszkodzić :kwasny:

Ten "silniczek" zapala się po wystąpieniu różnych błędów. A nie tylko tego jednego opisanego na forum VW. Bez podpięcia Vag nic się nie da powiedzieć

Opublikowano
  • Autor

Podłączyłem do Vaga i wyskoczyło, że jest to spowodowane przez zawór EGR :wallbash: Ostatnio czyściłem go bo ciekł olejem po wyczyszczeniu, zamontowałem nowe uszczelki. Gdy podłączyłem dziś do Vaga ikonka później znikła lecz po rozgrzaniu się silnika ponownie się zapaliła :wallbash: Jak spróbować to zlikwidować :disgust:

Opublikowano

Zawór EGR czy elektrozawór nim sterujący? A może nieszczelność w układzie ciśnienia sterującym pracą EGR?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Już po problemie :cool1: zawór EGR wymieniony na nówkę i koniec zmartwień z błędem :notworthy:

:hi:

Opublikowano

Witam ja mam podobny problem swieci mi sie kontrolka emisji spalin ale tylko do momentu kiedy auto sie rozgrzeje jak ponownie wlacze silnik to kontrolka juz sie nie zapala. Bylam u mechanika sprawdzil na kompie ale zaden blad mu nie wyszedl, moze mieliscie taki sam problem Prosze o pomoc co mam zrobic dalej i czy moge jezdzic z ta kontrolka ;(

Opublikowano

Witam ja mam podobny problem swieci mi sie kontrolka emisji spalin ale tylko do momentu kiedy auto sie rozgrzeje jak ponownie wlacze silnik to kontrolka juz sie nie zapala. Bylam u mechanika sprawdzil na kompie ale zaden blad mu nie wyszedl, moze mieliscie taki sam problem Prosze o pomoc co mam zrobic dalej i czy moge jezdzic z ta kontrolka ;(

Otworz nowy watek dla swojego B5, zrób zdjęcie tej kontrolki i logi.

Opublikowano

Witam ja mam podobny problem swieci mi sie kontrolka emisji spalin ale tylko do momentu kiedy auto sie rozgrzeje jak ponownie wlacze silnik to kontrolka juz sie nie zapala. Bylam u mechanika sprawdzil na kompie ale zaden blad mu nie wyszedl, moze mieliscie taki sam problem Prosze o pomoc co mam zrobic dalej i czy moge jezdzic z ta kontrolka ;(

miałem kiedyś podobny problem po wymianie egr-a, jak się póxniej okazało zawineła sie uszczelka i wywalał mi bład i dałosie go skazowac tylko VAGiem, wymiana uszczelki i ok, łapał lewe powietrze czy coś

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.