Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny problem z hamulacami - zapowietrzenie ?


marek398

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :hi: Wczoraj zauważyłęm ze tylnie koła trzymaja po nacisnieciu hamulca czy reczneg o czy noznego. Rozebrałem wiec tam i wyciagnolem te tłoczki jednoczesnie je oczyszczajac poniewaz byly lekkto zapieczone i zardzewiale. złozyłem to potem wszystko dokladnie( uszczeliki naturalnie takze) i odpowietrzylem wszystkie kola bardzo dokladnie. Oczyszczenie pomogło nic sie juz nie zacina lecz teraz pedał hamulca jest dziwny-na postaju gdy nacisne go kilka razy to podpompje sie i jest ok. Lecz gdy zapale silnik trzymajac pedal to on wlatuje w podłoge. Po zapaleniu hamulce sa berdzo słabe niestety. Dzis sprawdzalem czy moze w przewodach przy pojemniku do płynu lub od abs nie jest nic zapowietrzone no i nic nie było. Dodam ze płyn hamulcowy jest naturalnie. Co moze byc nie tak jeszcze bo nie wiem co robic. Dodam ze przed zabiegiem hamulce byly idealne lecz sie zacinaly jak to opisalem. Czy pozostaje mi tylko kupienie vagu i odpowietrzenie nim pompy abs bo czytalem ze to powinno pomóc. Czy jest jakas metoda która by mi pomogła to naprawic? :przebiegly: prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz cały układ z włączonym silnikiem, wymieniałem tarcze, klocki i osłonki przy okazji wyczyściłem tłoczki przy przednim kole płyn mi uciekł i się zapowietrzył układ też odpowietrzałem standardową metodą i mi pedał głęboko wpadał oraz gąbczasty był mechanik mi powiedział że na zapalonym silniku muszę odpowietrzyć układ teraz jest super. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedź. Dziś wymieniłem płyn na nowy i odpowietrzyłem cały układ przy pracującym silniku. Jest troche lepiej ale jeszcze nie jest tak jak było-teraz da sie jezdzić już normalniej :rolleyes:. Na dniach kupuje vag więc sie pobawie w odpowietrzanie pompy od absu może to coś pomoże. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...