Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Samochód całkiem sprawny ale ...


MIIKEW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mój samochodzik całkiem nieźle jeździ, nie mam z nim żadnych problemów ale chciałbym zobaczyć czy nie ma jakiś ukrytych wad które się jeszcze nie ujawniły :) no i też chciałbym porównać osiągi PB z LPG, poradźcie mi które logi zrobić na lpg i na benzynie żeby można było (żebyście mogli :) ) porównać czy mam wszystko ok na 100% i czy gaz jest dobrze skonfigurowany

ostatnio wymieniłem termostat i przepływomierz, i zamierzam w niedługim czasie świece wymienić

będę wdzięczny za podpowiedzi, aha i jeszcze jakim programem najwygodniej to zrobić (narazie mam tylko vag 309.11)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro piszesz że :"mój samochodzik całkiem nieźle jeździ, nie mam z nim żadnych problemów " to nie rozumiem dlaczego szukasz dziury w całym i na siłę chcesz coś wyszukać. Na podstawie logów niewiele można stwierdzić, to nie tak jak z dizelkiem.

Następna sprawa "czy mam wszystko ok na 100% i czy gaz jest dobrze skonfigurowany" mogę Cię zapewnić że jak byś miał źle ustawione parametry gazu to na pewno w krótkim czasie byś się o tym przekonał.

Jeżeli chcesz koniecznie sprawdzić swoje autko to podjedź na hamownie.

Sofcik który masz w zupełności wystarczy do naszych potrzeb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak mi sie nudzi i coś bym pogrzebał przy autku ale nie mam za bardzo co więc pomyślałem że okresowo sprawdzę wszystko

chciałem też porównać jak chodzi na starych świecach i jak będzie chodził na nowych, ale nie wiem za bardzo które grupy zrzucić, o dieslach to tu jest pewnie 90% postów, resztę to v6 albo doładowane a o biednych wolnossakach to nic nie ma

przydałoby się żeby ktoś z super zdrowym 1.8 wrzucił tu pełne logi ze wszystkich grup to by było do porównania dla wszystkich

tylko taki silniczek najlepiej jakby miał z 50kkm przebiegu :)

a czy z logów da się wywnioskować czy lambda działa poprawnie ? bo już 2 razy kasowałem u siebie błąd lambdy z tym że był sporadyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm, a jednak coś Cię niepokoi możesz powiedzieć co to za błąd.

2 to dawka paliwa i przepływka

7 8 9 to sonda między innymi.

Może ktoś Ci podeśle tabele wartości dla porównania bo ja niestety nie dysponuję tym rocznikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie trochę czasu w weekend się szykuje to zrobię logi na benzynie i na gazie dla porównania

miałem w środę wyjazd do katowic więc postanowiłem sprawdzić jak samochodzik jeździ na benzynie, skasowałem średnie spalanie na bramkach w balicach i sandał :), oczywiście nie ma gdzie szaleć więc vmax gdzieś tam 160 a tak norma to 130 no i 70 na "robotach"

nawet nieźle się zbiera na benzynie, nie ma żadnych problemów z przyspieszaniem czy tam z jakimiś obrotami, no chodzi ładnie ale Fis wskazał mi że po przejechaniu 180 km spalanie średnie 11L, trochę się zdziwiłem bo myślałem że na trasie będzie mniej, wskazania ilości paliwa w baku też wskazują na mniej więcej 10-11L, czy to normalne ? mam niby automat 4 biegowy, tempomatu nie używałem, klima była włączona i opony 16/225. Czy można coś przeczyścić/sprawdzić ewentualnie wymienić żeby zmniejszyć spalanie ? lpg pali mi tak między 12-15 (w zależności ile trasy a ile miasta ) myślałem że to norma dla tego silnika ale benzyny to miałem nadzieje że na trasie wszama koło 8-9 (liczy się tak mniej więcej 20 procentowe większe spalanie LPG niż Pb )

jakbyście mieli jakieś sugestie co mógłbym sprawdzić to bardzo proszę wpisywać

Aha, nie "boli" mnie to że tyle pali bo i tak jeżdżę na lpg i bardzo jestem zadowolony ogólnie z autka, ale że ostatnio mam trochę czasu i mam fioła na punkcie wykorzystywania rzeczy na 110% to chciałbym sprawdzić czy przypadkiem nie można by wydusić jeszcze troche z tego 1.8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pewnie tak, myślę że wpływ na spalanie ma też skrzynia automat 4 biegowy, pewnie 5 biegowy tiptronic byłby oszczędniejszy

no nic, zapodam logi koło niedzieli to może coś z nich wyjdzie

aha, a jak jest z katalizatorem ? mam 150kkm przelatane, 7kkm na lpg, czy on jeszcze spełnia swoje zadanie ? czy należy go wywalić/opróżnić ? na analizatorze spalin na gazie jak i na benzynie koleś mi mówił że auto chodzi jakby miało przejechane 20kkm (co mnie bardzo ucieszyło :) )

czy jakby był zatkany kat albo już nie działający to wyszło by na analizatorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...