Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przy hamowaniu strasznie słychać przednie hamulce


maniek0303

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie odnośnie przednich hamulcy, przez ostatni tydzień zacząłem słyszeć przy hamowaniu straszne tarcie, kotrolka od hamulcy niby jest ok, bo gdy zapalam autko zapala się kontrolka niby że jest aktywna potem gaśnie jak wszystkie, a więc jest ok, to jaka może być to przyczyna, czyżby szkęki się wytarły, ale dlaczego kontrolka się nic nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz zdjąć koło i poglądać jak wyglądają tarcze i klocki, to że kontrolka się nie zapala to nie znaczy że wszystko jest ok.

Może ktoś zaszczędził i włożył klocki bez kontrli zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klockach są strzałki, które pokazują jak klocki mają być zamontowane. (dokładnie są na klockach od strony tłoczka). Strzałki te pokazują jak się kręci tarcza podczas jazdy w przód. Jeśli klocki będą na odwrót założone (tzn. prawy będzie z lewej strony a lewy z prawej to też będzie dosyć głośno pracować. Może ktoś kiedyś nie popatrzył jak zmieniał i teraz dopiero sie zaczęły kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem odpowiedź na ten objaw

pojechałem do ASO i jak najbardziej to wina klocków ham. z jednej strony jeden klocek był starty do metalu i to była tego przyczyna tego skrzypienia, teraz znów cieszę sie pracą auta...

pozdrawiam fanów :rotfl: wymieniełem na ATE

dzięki panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...