Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Kopci lekko niebiesko na wolnych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi A4 2000r 110PS silnik AVG, przebieg 330 tyś w jednych rękach

Problem jest następujący: po odpaleniu silnika po około minucie pracy pojawiają się lekko niebieskie kłębiące chmurki z wydechu, po dodaniu gazu do około 2500 obrotów robi się zasłona dymna, gdy silnik się rozgrzeje problem znika. Podczas jazdy jest ok, natomiast gdy np. stanę na światłach i postoję z 30 sekund, przy ruszaniu powstaje za mną niebieski obłok i potem znowu jest ok... Silnik nie zużywa oleju (0,5 litra na 10 tyś km) w tej chwili mobil 10w40 poprzednio cały czas valvoline 5w40, pracuje równo, nie ma absolutnie żadnych wycieków, nie ma też śladów oleju w płynie chłodzącym, turbo pompuje w normie (po podpięciu vaga), nie zamula- rozpędza się normalnie...

Wyczyściłem egr, wszystkie odmy i nie wiem za co się jeszcze wziąć..

Może ktoś ma pomysł czym to może być spowodowane?

Opublikowano

ten niebieski dymek to oznacza ze bierze olej, jak pol litra na 10tys to duzo,

Opublikowano

poł litra na 10tys to jest nic

może tak ma

Opublikowano
  • Autor

Mam już pewność co do stanu turbiny- po demontażu i oddaniu do regeneracji okazało się, że jest ok, tylko geometria do naprawy- więc jako powód dymienia na niebiesko odpada

Jutro odkręce kolektor ssący i poczyszczę dolot, opróżnię intercooler itp.

i powoli kończą mi się pomysły co dalej...

Opublikowano

Mam już pewność co do stanu turbiny- po demontażu i oddaniu do regeneracji okazało się, że jest ok, tylko geometria do naprawy- więc jako powód dymienia na niebiesko odpada

Jutro odkręce kolektor ssący i poczyszczę dolot, opróżnię intercooler itp.

i powoli kończą mi się pomysły co dalej...

Bardzo był dolot zaolejony ? ile oleju w IC ?
Opublikowano
  • Autor

no właśnie jeszcze nie wiem, dopiero jutro się tym zajmę

jedynie odkręciłem górą rurę od ic no i jest w niej trochę oleju, ale dziwi mnie skąd jeśli turbo nie puszcza :mysli:

Opublikowano

no właśnie jeszcze nie wiem, dopiero jutro się tym zajmę

jedynie odkręciłem górą rurę od ic no i jest w niej trochę oleju, ale dziwi mnie skąd jeśli turbo nie puszcza :mysli:

Napewno puszcza, tylko poprzez turbinke dostanie się tam olej :przebiegly:
Opublikowano

bierze olej

jak 0,5 litra na 10000 km to spoko

Troszkę bym się martwił tym niebieskim dymieniem

Opublikowano
  • Autor

Po przeczyszczeniu wtryskiwaczy preparatem LIQUI MOLY DIESEL SPÜLUNG dymienie ustało i przez 300 km nie zaobserwowałem kopcenia (ani na wolnych obrotach ani podczas jazdy).

Zobaczymy co się będzie działo dalej :przebiegly:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.