Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Tylne zawieszenie skrzypi


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od paru dni zaczęło mi skrzypieć zawieszenie tylne tzn. jak jadę po nierównościach, a także jak bujam autkiem na postoju to wtedy skrzypi jak stare łóżko :)

Podejrzewam że to jakieś tuleje na belce (jeśli takie jakieś tam są bo się jeszcze nie zapoznałem z budową zawieszenia).

Może ktoś wie czym i gdzie posmarować aby nie skrzypiało (może biały smar, silikon w sprayu) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje jak skrzypią to są z reguły do wymiany.

Poza tym to sprężyny lubią skrzypieć jak są stare, a dokładniej to gumy na których te sprężyny siedzą od góry i od dołu.

Nie smarowałem tego ale jeśli pomoże to na krótko. Tak myślę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko trzyma się dobrze tylko prawdopodobnie gdzieś na jakiejś gumie się ociera coś. Słychać typowe skrzypienie jak się bujnie autkiem.[br]Dopisany: 01 Lipiec 2009, 10:54_________________________________________________Może ktoś wie czym i gdzie posmarować aby nie skrzypiało (może biały smar, silikon w sprayu, teflon w sprayu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam gumy sprężyn. Ja bym nie smarował bo to nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana też nie gwarantuje sukcesu.

Wprawdzie ja mam problem z przodem, ale nowe poduszki pod amorami zaczęły skrzypieć po tygodniu od montażu i skrzypią już 2 miesiące :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem już nawet że to przez tą pogodę (cały czas wilgoć w powietrzu) autko mam od miesiąca i nic nie skrzypiało z tyłu (będę się starał dokładnie zlokalizować co to skrzypi) i prawdopodobnie teflonem psiknę (w sprayu z firmy motip)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem już nawet że to przez tą pogodę (cały czas wilgoć w powietrzu) autko mam od miesiąca i nic nie skrzypiało z tyłu (będę się starał dokładnie zlokalizować co to skrzypi) i prawdopodobnie teflonem psiknę (w sprayu z firmy motip)

Z tą wilgocią to może być możliwe. Poczekaj jeszczę chwilkę, aż się na zewnątrz uspokoi i zobaczysz efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...