Jump to content
IGNORED

[B5 AHL] Zamiana silnika 1.6 AHL na 1.8 ADR


zebul

Recommended Posts

Witam niedawno miałem problem (opisałem to na forum) z przedmuchem na cylindrach. Oprócz założenia nowej uszczelki było planowanie głowicy. Mechanik uprzedzał mnie, że powinno splanować się również blok silnika. Jednak po zastanowieniu, rozważeniu wszystkich za i przeciw, doszliśmy do wniosku że bloku nie planujemy, tylko zakładamy splanowaną głowicę i liczymy, ze będzie dobrze. Dobrze było ale tylko 1000 km. Znowu mam przedmuch. Do tego jak się okazało, auto bierze mnóstwo oleju (ok litr na 300 km). Przed kupnem, sprzedawca jak to zawsze bywa, zapewniał mnie że wszystko jest ok. Po prostu oszukał mnie, ale to już inna historia. Wychodzi na to, że muszę zrobić generalny remont silnika. W zakładzie powiedziano mi, że taki zabieg to koszt w wysokości prawie 3000 PLN :wallbash:. Lepszą opcją jest zakup silnika (ok 1100 za silnik ze 14000 tyś przebiegu - oczywiście wg. sprzedawcy).

W grę wchodzi jeszcze inna opcja. Otóż z Anglii przyjechał mój kolega. Jak się okazało kupił sobie Audi A4 (1.8 benzyna ADR). Chce sprzedać te auto za 4000 PLN. Przebieg spory bo 300 tyś km. Ale silnik jak najbardziej sprawny. Nie jeżdżony na LPG. Zastanawiam się czy nie kupić na części tego auta. W sumie potrzebuje jeszcze kilka części do swojego wózka a jakby kupił całe auto to miałbym je za darmo.

Oto pytania do was:

1) Jak skomplikowanym zabiegiem jest zmiana silnika AHL (1.6) na ADR(1.8)

2) Czy w ogóle opłaca się opłaca się przerzucać silnik z 300 tysiącami przebiegu

3) Kolega powiedział, że aby wyrejestrować auto w Anglii musi on tylko przesłać dowód rejestracyjny i książeczkę pojazdu. Żadnych papierów ze złomu. Niby wysyła i auto nie istnieje formalnie już w żadnych papierach, a ja mam wolną rękę. Czy jest to prawda?

4) Czy widzicie inne rozwiązania tej sprawy?

5) Jak sprawdzić czy zakupiony silnik ma rzeczywiście taki przebieg jaki gwarantował sprzedawca?

Link to comment
Share on other sites

1) nie jest,ale zalezy kto bedzie to robil i w jakich warunkach (garaz,czy warsztat)

2) nie,bo nigdy nie przewidzisz,co popsuje sie,300tys to duzo,jak na benzyne...

3) nie prawda-wysyla paiery do DVLA,ze auto jest sprzedane za granica,ale musi podac w papierach adres nowego wlasciciela,lub dolaczyc dokument o zezlomowaniu auta,ewentualnie potwierdzenie z Policji,ze auto zostalo skradzione inaczej bedzie nekany przez DVLA,co zrobil z autem...

4)przeszczep,ale na 1,8T

5)jakos mozna,ale nie wiem jak...

Link to comment
Share on other sites

Nie chce aby moje auto było dawcą organów dla tego anglika, bo moja buda jest w bdb stanie, a ten anglik poszarpany, a po drugie mam avanta i chcę by tak zostało. Odnośnie tego co napisał Domjencik pkt. 4 - skoro silnik 1.8T to pewnie i trzeba dokupić sporą część osprzętu (szkrzynka biegów itp.) a to grozi dużymi kosztami. Z anglika miłabym wszystko za "darmo". Prosiłbym abyście napisali w skrócie jakie części trzeba by było dokupić w przypadku innego silnika i ile by to orientacyjnie kosztowało.

Link to comment
Share on other sites

skoro silnik 1.8T to pewnie i trzeba dokupić sporą część osprzętu (szkrzynka biegów itp.)

napisalem tak,zakladajac,ze dawca bylby 1,8T,wtedy mialbys wszystko i koszt ogranicza sie tylko do przekladki-jesli tylko silnik,to jeszcze potrzebowalbys kilka gratow,nie wiem ile moze kosztowc przekladka,w tym przypadku nie mozna mowic o oplacalnosci przekladki,bo odchodza koszty dawcy,pozostaja tylko robocizny-a to juz duzo do przodu-zapytaj sie jakiegos mechaniora,ile i jak dlugo...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...