Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Fabryczny zestaw kiepsko gra na nowym radiu


mega13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,mianowicie fabrycznie po zakupie samochodu na wyposażeniu miałem fabryczne radio. Jako że chciałem mieć CD postanowiłem wrzucić coś na mp3, gość który montuje taki sprzęt doradził mi Blaupunkta Santa Cruz MP 36 bo powiedział że będzie bez przeróbek i super a do każdego innego radia trzeba przerabiać instalacje. Problem w tym że po założeniu teraz to wogóle basu nie ma. tak ubogo to gra że szok, w kodach wyposażenia znalazłem że mam 8 głośników, po dwa z przodu w drzwiach po jednym z tyłu, tuba w bagażniku z lewej strony zabudowana i nie wiem gdzie pozostałe dwa głośniki? W każdym razie nie wiem co się dzieje i co zrobić, koledze w passacie na dwóch fabrycznych głośnikach w drzwiach to gra lepiej niż u mnie na całym zestawie. Wie ktoś co to może być i co zrobić żeby to grało tak jak trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz temu gościowi , że jest cieńki jak sik pająka, co trzeba przerabiać ???? jezeli zmiana kilku kabli lub podpiecie przejciowki to wyzwanie dla niego to sorka.. hehe nastepny wodzirej... Hihi, różnica jest taka, ze w passacie jak i golfach np. IV masz "wymarzone " miejsce motażowe pod 16 cm.. w a4 nie jest za miętowo z tym.. poza tym, seryjny zestaw szału nie robi.. policz tweetery skoro doszukujesz sie 8 glosników i teraz powinno sie zgrywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery już liczyłem, a poza tym ja mu nic nie będe mowił bo już mu zapowiedziałem że jak to nie będzie grało to mu tak wytne tym radiem że....

Ale jakbyś Bartass słyszał jak to gra to byś się sam przeraził, to nie o to chodzi że gra jako tako tylko zaryzykuje stwierdzenie że to wogóle nie gra. Totalne ero basu, jak w passacie na dwóch SERYJNYCH głośnikach to gra 5 razy lepiej niż na moim zestawie to chyba nie powiesz mi że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio ma tak "zaawansowane" możliwości że mi ręce opadły, jest powykręcane na maxa. Jeśli chodzi o bas to jest poustawiane tak że normalnie katował byś na tym głośniki a tu to ledwie oddycha. :frown: :cry:

[ Dodano: 20-04-2007, 11:30 ]

Rozumiem że passat ma więcej miejsca i inne rozplanowanie, ale dwa głośniki w serii kontra komplet głośników i subwoofer (nawet fabryczny), to chyba troszkę inaczej powinno wyglądać porównanie nie uważasz. Zeby jakiś B5 lepiej grał od A4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram,sie jakos pomóc.

Po pierwsze primo :

Nie wiem, ile chcesz przeznaczyc na rozbudowe CA,

po drugie nie sam sprzęt gra, liczy się strojenie, aplikacja, otoczenie

jesli zamierzasz robić coś w aucie to warto zacząć od podstawowej sprawy, mianowicie wygłuszenie drzwi oraz tapicerki,przygotowanie miejsca pod woofer, puszczenie nowych kabli mile widziany wzmacniacz, bo nie oszukujmy się z ch**a bata nie ukręcisz.. Końcówka na radiu ma jakies 4x15w, przecietny woofer potrzebuje przynajmniej 50w , zeby poprawnie zagrać..

Co do vw to zobacz jak to wygląda w praktyce ;)

2dd717e95dbd293a.jpg

6eb8f25e641d1cf0.jpg

[ Dodano: 20-04-2007, 13:06 ]

Co do 8-miu głośników w a4 to przerabialem temat ;) jest teraz 4+1 i nie zamierzam nic dokładać, co więcej regulacji też żadnej nie mam, żadnych podbić eq i innych pierdół.. nie płacze z tego powodu ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, nie musi mi to tak grać żeby mnie było słychać zanim mnie będzie widać, ale chce żeby to ładnie i wyraźnie grało. Cena?? No tak żebym nie podwoił wartości auta. Wiem że tego z 200 nie zrobie więc jak będzie koncepcja to będe obliczał. Zakładałem ostatnio koledze instalacje i głośniki do golfa3 na dwóch seryjnych z przodu na podzybiu i dwóch Pionkach 240W z tyłu w półce i fabryczny radiu z Alhambry które ma 4x25 t wymiata tak że już dawno nie słyszałem takiego basu.Więc ja to chyba po prostu mam jakiegoś pecha... :frown: :cry: :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup sie na dobrym przodzie, tak jak pisalem, wyglusz drzwi, jesli nie chcesz rezac tapicerki dokup dystans pod 13cm woofer, solidnie go zamocuj usztywnij tez tapicerke, znajdz piec najlepiej jakąś używke ale coś z firmówek.. i na przód odseparowany zestaw. Masz prosta recepte na poprawe dzwieku w swojej a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...