[B5 AFN] Moje zmierzone wartości względem tabeli z forum.
0

7 postów w tym temacie

Witam, na początek zmierzyłem wartości silnika na biegu jałowym wg zaleceń.

Widać, że niektóre odczyty nie mieszczą się w skali wartości z tabeli z linku http://www.a4-klub.pl/smf/tabele_wartosci_zmierzonych_silniki_1zahu_aey_agpaqm_afnavg-t16622.0.html

Jak na to patrzeć? Co jest do poprawki i za co w chwili obecnej należy się zabrać.

90971879.jpg

29571486.jpg

27224541.jpg

82688560.jpg

12542329.jpg

56639818.jpg

41694794.jpg

65553649.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrob porzadne logi... zgodnie z opisem na forum... podgladanie chwilowe okienek nie jest miarodajne...

Z tych okien nie wynika nic zlego no moze oprocz tego ze termostat jest podpadniety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Logi zrobię od razu jak będę miał kogoś kto obsłuży mi program jak będę zaiwaniał. Chciałem sam, ale okazało się, że nie jestem hardcorem :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do statycznych nie potrzebujesz drugiej osoby... :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem na myśli dynamiczne :-)[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 10:51_________________________________________________A czemu nie ma w FAQ jak zrobić logi statyczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a. próba statyczna
    warunki konieczne: samochód stoi na biegu jałowym; silnik włączony; robocza temperatura silnika - temperatura płynu chłodzącego min. 80*C [czyli 90*C na wskaźniku deski rozdzielczej].

grupy normalnie: 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023.
    grupy Basic Settings: 000, 003, 004, 011:
    - grupa 000 > basic settings: logować całość przez ok. 20s;
    - grupa 003 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [zawór recyrkulacji spalin [EGR] będzie się cyklicznie otwierać i zamykać];
    - grupa 004 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [pompa będzie się cyklicznie przestawiać].
    W przypadku tej grupy ważne jest, by wcisnąć przycisk LOG w chwili, gdy nastawnik ustawi się na Late [będzie to widać w polu drugim], a następnie, natychmiast rozpocząć logowanie przyciskiem START

UWAGA !!!

W silnikach wyposażonych w pompowtryskiwacze (PD - np. AWX, AVF) nie logujemy grupy 004 w trybie BS !!!;

- grupa 011 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [kierownice w turbinie [VTG] będą się cyklicznie przestawiać]*. po zakończeniu logowania można dokonać obserwacji pracy sztangi w turbinie - powinna poruszać się tak, jak na filmie**.

*tylko w przypadku silników wyposażonych w turbinę ze zmienną geometrią łopatek [VTG].
    **©carlnova AKP - silnik AFB.

a to??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki. Musiałem to przeoczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta