Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dziwny dźwięk przy przyspieszaniu,Not lauf


220483

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim TDI.Mniej więcej od tygodnia podczas przyspieszania słychać bardzo wyraźny dźwięk "tak jakby zasysanego" powietrza. Dzieje się tak na każdym biegu. Ponadto auto łapie notlaufa co jakiś czas. Dwa miesiące temu miałem podobny problem(notlauf), ale nie było słychać dźwięku tego powietrza. Wówczas wymieniłem zawór N75 i auto zaczęło działać normalnie. Dodam, że nie widać czarnego dymu za samochodem. Na razie nie mam możliwości zrobienia logów, dlatego jeżeli ktoś wie co to może być to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoim TDI.Mniej więcej od tygodnia podczas przyspieszania słychać bardzo wyraźny dźwięk "tak jakby zasysanego" powietrza. Dzieje się tak na każdym biegu. Ponadto auto łapie notlaufa co jakiś czas.

Miałem to samo jakiś czas temu, winnym okazał się być dziurawy przewód gumowy w dolocie.

odpal wóz, niech ktoś doda gazu a ty próbuj namierzyć to miejsce gdzie jest ten świst powietrza -> macaj ręką przewody i szukaj dziury...

U mnie był dziurawy ten krótki łącznik koło EGR ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrzę.Podejrzewałem dziurkę gdzieś w układzie dolotowym, ale nie mogłem jej zlokalizować. Trzeba będzie dokładniej się przyjrzeć.

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 17:38_________________________________________________Znalazłem dziurę. Wielka na 4mm. Nie wiem jak mogłem jej nie zauważyć wcześniej. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrzę.Podejrzewałem dziurkę gdzieś w układzie dolotowym, ale nie mogłem jej zlokalizować. Trzeba będzie dokładniej się przyjrzeć.

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 17:38_________________________________________________Znalazłem dziurę. Wielka na 4mm. Nie wiem jak mogłem jej nie zauważyć wcześniej. Dzięki za pomoc

igdzie ta nieszczelność miałes? ja mam też taki dźwiek notlaufów nie mam z tego tytułu .przewody od IC są OK ...a dalej gwiżdże (nie żaden normalny ŚWIST) tylko jęczy. luz mam na turbawce wzdłużny już .ale nikt nie jest w stanie stwierdzić co to jest. natomiast katalizatora raczej nikt nie wycinał. natomiast na biegu jałowym jakby posłuchał to nie wiele zobacze bo tylko jak sie jedzie to intensywnie to słychać. jedno jest pewnie w moich stronach każdy mechanik co innego mówi i chyba żaden nie jest dobry;p to to jest masakra...panowie;d[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...