Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 95r] nieszczelny skraplacz (chłodnica) klimy


hutto

Rekomendowane odpowiedzi

bylem na diagnostyce klimy i okazalo sie ze mam nieszczelna chlodnice klimy (mechanior nazywal ja skraplaczem nie znam sie na tym wiec sorrki z gory). Nieszczelne jest na samej gorze slychac jak syczy i jak popryskal preparatem to lecialy babelki. Powiedzial mi ze mozna wyciac gorny element (tak jakby jeden rządek chłodnicy) i reszte zaspawać.

Czy spotkaliscie sie z takimi praktykami? Czy moze lepiej poszukac calej chlodnicy i ja wymienic (np na allegro)?

Druga rzecz koszt zrobienia (pospawania, napelnienia czynnikiem i przeglad reszty podzespołow) powiedział 300 zł duzo czy nie?

00fc11efedde7a6d.jpg

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi sie tak jak ci proponuje spec ,cena normalna :biggrin:

wolalem zapytac narazie ma zrobic ta nieszczelnosc a potem test szczelnosci ukladu. jak teraz sprawdzali to wyszlo ze z 24 chyba czy 25 atmosfer spadlo po okolo 10-15 minutach na 22 i slychac bylo syczenie (napelnianie azotem).

No nic wiec jade i trzeba bedzie wylozyc kase zanim sie upaly zrobia :a4fan:

:a4fan:

a wlasnie czy takie wycuiencie jednej sekcji nie zmniejszy wydajnosci klimy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam podobny problem. Na dole chłodnicy poluzował się uchwyt podtrzymujący czujnik temperatury zewnętrznej (ten znajdujący się przed chłodnicą klimatyzacji) i zrobił mi dziurę w chłodnicy. Koszt pospawania, sprawdzenia szczelności i napełnienia gazem to według mechanika do którego we wtorek zawożę samochód to około 280-320 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi sie tak jak ci proponuje spec ,cena normalna :biggrin:

wolalem zapytac narazie ma zrobic ta nieszczelnosc a potem test szczelnosci ukladu. jak teraz sprawdzali to wyszlo ze z 24 chyba czy 25 atmosfer spadlo po okolo 10-15 minutach na 22 i slychac bylo syczenie (napelnianie azotem).

No nic wiec jade i trzeba bedzie wylozyc kase zanim sie upaly zrobia :a4fan:

:a4fan:

a wlasnie czy takie wycuiencie jednej sekcji nie zmniejszy wydajnosci klimy???

nie niezmiejszy ale jedna cela :biggrin: skraplacza proponuje nowy i tylko nowy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...