Jump to content
IGNORED

[B5 BDG] Brak mocy i duże dymienie.


bob0976

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum. Proszę o pilną podpowiedź. Mój samochód Audi a4 2.5 tdi nie ma wcale mocy i mocno dymi. Poprzedni właściciel zmienił turbinę na nową jest jeszcze na gwarancji. Co może byc przyczyną awarii silnika. Samochód stał w warsztacie gdzie powiedziano mi że "padł dół silnika" i należy wykonac kosztowną, kompleksową naprawę silnika. Jednak nie bardzo dowierzam tym mechanikom - może po prostu chcą dobrze zarobic na wakacje ? Jutro szwagier - mechanik sprawdzi ciśnienie w cylindrach. Proszę więc o podpowiedź co mogło zepsuc się w moim samochodzie, może ktoś ukierunkuje mnie gdzie należy szukac prawdopodobnej przyczyny awarii. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze najlepiej podjechac do dobrego mechanika.

jakby padł dół to by nie dymił tylko by cos waliło w srodku, na poczatku zajrzłbym do węży od turbiny czy tam niema oleju,.

aswoją drogą, jaki masz oznaczenia silnika, bo to co masz w opisie jakos mi nie pasuje????

Link to comment
Share on other sites

Opis jest błędny gdyż nie mam przy sobie dowodu rejestracyjnego, został u szwagra razem z samochodem. [br]Dopisany: 19 Lipiec 2009, 21:22_________________________________________________szwagier zdją dekiel i są tam ( nie wiem jak to się nazywa, gdyż nie znam się na mechanice) " zaworki" gdzie jednych nie można ruszyc a inne są luźne i wciskają się do 3 milimetrów. Czy to może miec jakiś wpływ i czy to jest normalne( jak wogóle powinno to wyglądac). [br]Dopisany: 19 Lipiec 2009, 21:54_________________________________________________Dodam że auto ciężko odpala i dopiero po dłuższym kręceniu rozrusznikiem. [br]Dopisany: 19 Lipiec 2009, 21:56_________________________________________________już wiem jak to się nazywa to są popychacze.

Link to comment
Share on other sites

kolego, przede wszystkim musisz wiedzieć, że jak coś Ci się dzieje z autem, to podłączasz VAGa i sprawdzasz, moze byc tysiąc przyczyn takiego zachowania silnika, zobacz jakie błędy wykazuje a później będzie można Ci pomóc, bo tak to możemy sobie wróżyć z kart i może coś ktoś wygdyba!!!!!!

pojedz do jakiegoś konkretnego mechanika, na pewno będzie miał komputer, to Ci wszystko posprawdza!!! :hi: :hi: :hi: :hi:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...