Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Przegrzewa się turbina


lbc213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam ogromną prośbę o pomoc .

kilka dni temu wycięto mi kata w 1.8t AMB B6 i wspawano rurę przelotową . z odpowiednią tulejką udsuwającą drógą lambde i ograniczającą dostęp temp. i spalin do sensora, tak aby nie wywalało błędu i nie powodował dawkowania nieodpowiedniej mieszanki . (jest trochę informacji o tym sposobie oszukania drógiej lambdy w 1.8t na różnych forach ) .

silnik wyrażnie odżył i wzrost mocy jest od razu wyczuwalny ( kat był kompletnie zapchany , spaliny przechodziły tylko przez ok 1/3 średnicy kata )problem pojawił się od razu . po przejechaniu bardzo krótkiego odcinka do białości rozgrzewa się kolektor i turbina (przy dynamicznej jeżdzie ) . tak jakby w kolektorze dopalał się nadmiar mieszanki . po podpięciu w vag comie nie wyskakuje żaden błąd . . auto było u dwóch w miare ogarniętych w temacie elektryków i mechanika . wszyscy rozkładają ręce .bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz za bogatą mieszankę za dużo powietrza i wzrosła temperatura spalin. Nie masz przez przypadek byle jak napisanego czipsa???? Oczywiście mogę się mylić. Napisz na PW do Poźka on kumaty jest w benzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...