Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z przegrzewaniem


lalukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam jeśli temat podobny na forum się już przewijał a ja się powtarzam,ale osobiście nie spotkałem się z takim problemem jaki wystąpił u mnie (bardzo prosze o linki jeśli ten sam problem był poruszany) Problem wystąpił podczas powrotu z dłuższej trasy ponad 400 km. Auto stało jakies 10 dni właściwie nie jeżdzone tylko przepalane. Gdy wyruszyłem w trasę po przejechaniu jakichś 30 km temperatura skoczyła do maks (120 stopni) i zapaliła się kontrolka. Ku mojemu zdziwieniu woda nawet sie nie zagrzała-wszystko było w porzadku-pomyslalem ze to wina czujnika temp. wody badz cos z elektryką skoro nic sie nie zagrzalo-przejechalem tak ok 200 km bez zadnego problemu no i po tych 200 km zaczela sie gotowac woda-nie ubylo przez korek,ale pozradnie juz wrzało-jakos z przerwami dojechalem na miejsce. Wybralem sie do mechanika-przedstawilem cala sprawe- wymienilem wiskoze, na kompie wyskoczyl blad z czujnikiem temp. wody-blad usunieto-czujnik wymienilem- problem jednak pozostal tylko z taka roznica,ze auto nie nagrzewa sie teraz od razu tylko podczas jazdy osiaga normalnie prawidlowo swoje 90 stopni i po przejechaniu ok 30 km podczas postoju na swiatlach temperatura zaczyna gwaltownie rosnac tak do 100, 105 stopni. Pojechalem na wymiane termostatu-mechanik stwierdzil...uwaga,ze termostatu nie ma-zostal wyjety przez poprzedniego wlasciciela(sam zastanawiam sie czy ten mechanik zdaje sobie sprawe gdzie wogole znajduje sie termostat-bo czy mozliwe jest ze podczas zimy silnik bylby dogrzany bez termostatu-bo bylo wszystko ok przy 30 stopniowych nawet mrozach!!!) Polecil sprawdzenie glowicy twierdzac ze moze byc to uszczelka- dodam ze wiatrak normalnie prawidlowo sie zalacza i chlodzi,chlodnica jest goraca... Zastanawialem sie jeszcze nad pompa wody badz tez droznoscia samej chłodnicy...Czy mieliscie podobne przypadki badz tez orientujecie sie co moze byc przyczyna takich wzrostow temperatury??? Z gory serdecznie dziekuje Wam za wszelka pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poszukaj sobie jak odpowietrza się układ,jeżeli to nie pomoże trzeba będzie szukać dalej :wink4:

A ten mechanik w ogóle zaglądał czy jest termostat?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję rzeczywiście z tym odpowietrzeniem. Problem właśnie w tym,że też nie bardzo uwierzyłem mu,że wogóle zajrzał do układu...samochód zostawiłem na jakieś 8 h-przy odbiorze stwierdził,że nie ma termostatu i skasował 30 PLN za robocizne... Ja sam nie bardzo się orientuję gdzie ten termostat może się dokładnie znajdować...więc mógł sobie przygrać ze mną ten cały mechanik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...