Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie działa wentylator nawiewu, w ogóle nie dmucha.


Sopel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duży problem, wczoraj jechałem na miasto i wszystko było z nawiewem i klimą ok... wyszedłem na miasto, wróciłem do auta odpalam i okazuje się, że przestał działać wentylator, w ogóle nic nie dmucha, sprawdziłem czy są jakieś błędy na kanale 1 klimatronika i wyświetla 0, sprawdziłem czy nie ma spalonego bezpiecznika i wszystkie są ok. Panel sterowniczy klimatronika zachowuje się normalnie, wraz ze zmianą temperatury zmienia się siła nadmuchu (na wyświetlaczu) ale niestety wentylator nie działa i nie ma nawiewu... Co to może być??

Takie upały są na dodatek jestem autem na urlopie i będe musiał z przeciągiem jeździć. RATUNKU :)

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bezpiecznik ok to najprawdopodobniej skończyły się szczotki lub komutator w silniku dmuchawy. Doraźnie spróbuj popukać w okolice schowka od dołu deski, jeżeli szczotki w dmuchawie tylko się zawiesiły to jest szansa że ruszy. Ale założę się, że nie szukałeś na forum bo przewijała się ta usterka już parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznaje nie szukałem na forum, bo jak pisałem jestem na wakacjach teraz i mam tylko ograniczony i chwilowy dostęp do neta...

a teraz odnośnie problemu, czy gdyby skończyły się szczotki lub coś z komutatorem to na kanale 1 klimatronika nie powinno wyświetlać błędu że jest przerwa w obwodzie silnika nawiewu??

Pozdro i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyświetlić ten błąd, ale nie musi. U mnie kiedy wysiadła dmuchawa to na początku miałem zero błędów, a po kilku dniach pokazał się błąd 18.1, napięcie w obw dmuchawy, przerwa a jeździłem, a raczej auto stało około tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź okoliczne szroty, z wymianą sobie poradzisz :good:

ewentualnie możesz go "klepnąć" to może zaskoczy i jak wrócisz z urlopu to to ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...