Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dymi na biało i na czarno, strzela i stracił moc.


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem z moim furaczem. Wczoraj na trasie zauważyłem, że prz 80km/h jakies 1500 obr. przy wciśnięciu delikatnie gazu auto zostawia za sobą chnurę białego dymu. Gdy przyspieszyłem do 120km/h na godzinę auto nagle straciło moc i przestało reagowac na pedał gazu. Zjechałem na pobocze, zgasiłem, odpaliłem go z trudnościami i jechałem dalej dymił niemiłosiernie i szrpał. Zawsze gdy puszczałem pedał gazu na jakiś czas przestałał na niego reagowac. Później zaczął strzelac i dymić na czarno. Temperatura trzymała się cały czas na 90. Dziś rano sprawdzałem olej, nie ubyło wiele, a mimo to na wyświetlaczu wyświetla się komunikat OEL, dziś już nie chciał odpalić. Niestety nie mam możliwości podlączenia pod VAG'a. Proszę o sugestje co mogło się stać. Dodam, że przed tą trasą zatankowałem paliwo, właśnie zapaliła się rezerwa i przejechałem ok 100km kiedy to się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kupna czyli 6 mies i 15kkm jeszcze nie, a wczesniej tez wątpie czy poprzedni wlaściciel wymieniał. :wallbash:

Faktycznie od jakiegoś czasu jeżdzę na takiej mętnej ropie.

Temat opanowany. Silnik się rozleciał. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Z się rozleciał?

Kumpel miał tak samo jak Ty w, ale w hondzie civic (benzyna) to zdjęliśmy głowicę i daliśmy do planowania. Po założeniu auto jeździ do dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś koło zembate od rozrządu zaczęło obracać jak chciało. Pogięły się zawory, auto wczesniej miało spory apetyt na olej i chyba raczej muszę się pogodzić ze śmiercią motorowni i szukać nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...