Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Montaż czujników cofania w A4 B7 2005


michalm45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam zamontować w swojej A4 B7 2.0TDI czujniki cofania i trudno mi wybrać coś konkretnego, niezawodnego :mysli: i pod instalację CAN. Proszę o pomoc i doradztwo co kupić i jak zamontować :cool1: Może już ktoś przerabiał ten temat od A do Z :rolleyes: Z góry dziękuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jestem prawie w temacie...

zakupiłem ori elementy do czujników parkowania (tylko tył) (jak się postarasz na allegro idzie wyrwać komplecik za przyzwoita cenę... schematy są prezentowane w ELSIE)

.. w niedalekiej przyszłości jak czas pozwoli zrobię i dam o warsztatu.

najgorszy element to wiercenie, malowanie czujników i zderzaka (wyjdzie w praniu)

ogólnie jest dużo rożnych czujników(na plus i na minus... tu musiała by się pojawić lista zadowolonych i nie zadowolonych użytkowników)... ja poszedłem w ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dobre 4 kapsułowe czujniki (malowane) zamontuj w miejscach zblizonych do oryginalnych, podłaczenia elektryczne zgodnie z instrukcją montażu czujnika i działać powinno bezproblemowo.

Ja w B6 montowałem czujniki META-SYSTEM (wtyczki miały logo VW/Audi) po poprawnym podłączeniu nie było zadnych problemów z instalacją elektryczną i szyną danych can.

Chyba ze idziesz na pełną ori instalację wtedy trzeba powęszczyć na allegro za kompletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywęszyłem komplecik za 300 moduł/czujki/instalacje do czujek/uchwyt na biper/biper/ wiązka do bipera i kawałek całej wiązki... instalacja nie wygląda na dość trudna... jedynie przeraża mnie zabawa ze zderzakiem.... jak będę miał porobię fotki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupy na allegro:) ?

znalazłem rozbitka.. i sprzedawali uszkodzony kompletny zderzak z czujnikami to zapytałem o resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już będziesz po wszystkim to wrzuć opis do warsztatu i może to ogarnę a jakby co to później wpadnę do Ciebie jako Mastera i mi pomożesz? :wink4::good:

Też chcę się za to zabrać i na 99% pójdę w części ORI. :) Szukam czegoś ale trudno coś znaleźć. :kwasny:

[br]Dopisany: 11 Sierpień 2009, 22:27_________________________________________________mk4 zrobiłeś jakieś fotostory z rezania? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie :disgust: kompletnie czasu nie miałem na to :angry: ale zderzak już jest u lakiernika wiec pewnie po nowym roku wezmę się za to :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam na oku zderzak z B6 w dobrej cenie z kompletnymi czujnikami (w kolorze mojej furki) i zastanawiam się czy go nie wziąść i zdemontować czujniki i później obyło by się bez lakierowania... Co o tym myślisz? Chyba będzie pasować wszystko? I Nie wiem co z modułem? Czy musi być w tym przypadku z B6 czy może być z B7? To chyba to samo? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam na oku zderzak z B6 w dobrej cenie z kompletnymi czujnikami (w kolorze mojej furki) i zastanawiam się czy go nie wziąść i zdemontować czujniki i później obyło by się bez lakierowania... Co o tym myślisz? Chyba będzie pasować wszystko? I Nie wiem co z modułem? Czy musi być w tym przypadku z B6 czy może być z B7? To chyba to samo? :mysli:

jak masz okazje w dobrej cenie w kolorze to już w ogóle się opłaca z modułem i wiązka... z moim to problemy bo kolor nie typowy "złoty" :disgust: (ETKA podaje, że to sa te same wiec spoko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moduł - sterownik 8Z0 919 283 będzie działał czy musi być z końcówką A? :mysli: Dzięki za odp.

akjam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Z0 919 283

to co ja kupowalem było na 8E0... z tego co etka pokazuje jest 8z0 jest dla B6 a to masz pewnie bez szyny can ...B7 czujniki parkowania już maja na canie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...