Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy jest sens pakować sie w niepotrzbne koszty??Prosze o rade.


dzbanek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jak juz wspomniałem w kilku postach jestem szczesliwym posiadaczem b6 1.9 tdi 131 ps 2002.Samochód zakupiłem w maju z przebiegiem 190.000 km (przeed zakupem zadzwoniłem do ASO i sprawdzili mi po numerze VIN historie serwisową ,pracownik serwisu stwierdził że nie ma podstaw żeby stwierdzić ze licznik był kręcony,podpinałem równie pod oprogramowanie bosha i wszystko ok jest)zapytałem również o zmiane rozrządu,powiedziano mi że był wymieniany przy przebiegu 170.000 w grudniu 2007,jest tęz wbita z przodu tabliczka z tym samym przbiegiem i datą,która informuje o zmianie rozrządu.Po zrobieniu 4.000 km pojawił sie szum z okolić rozrządu.Z tego co czytałem mogą to byc pasek od alternatora ,klimy itp.Prosze o rade ,czy jak juz rozbierze mi mój mechanik cały przód czy wymienić wszystko dla swietego spokoju czy tylko usunąć usterke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , podstawową rzeczą po kupnie jest wymiana rozrządu.

Nie wierz w naklejki , tabliczki , potwierdzenie pana z asa bo jego to nic nie kosztuje.

Wymień i spokój na 90k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakim stanie jest ten pasek wielorowkowy, napinacz i koło pasowe alternatora tzw. "wolne koło" ze sprzęgłem jednokierunkowym, jak mechanik zrzuci pasek wielorowkowy to sprawdźcie czy ten szum nadal występuje czy ustanie a jeśli ustanie to trzeba sprawdzić kręcąc ręką wszystkimi kołami pasowymi napędzanymi przez pasek wielorowkowy aby ustalić które szumi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie u mnie przyczyną szumów był napinacz paska wielorowkowego na wykończeniu do tego stopnia że przecierał pasek, po wymianie jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić bez gadania :)

ja kupiłem austo zprzebiegiem 249 kkm a pasek wymieniany był przy 224 kkm ale i tak wymieniałem zeby spac spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...