Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Drżenie auta


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

skoro w dwóch zakresach prędkości to myślę ze drżenie jest odczuwalne w pewnych zakresach obrotów ?? a wtedy mogą to byc świece, cewki..

jesli nie jest to zwiazane z obrotami przy któych silnik wpada w wibracje to odczuwalne w/w drgania mogą byc spowodowane poduchami pod silnikiem, złym wyważeniem kół, czy biciem spowodowanym np. gwałtownym hamowaniem - opona mogla sie przytrzec w jedny miejscu i drgania będą odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej ma miejsce przy odpowiednim zakresie pracy silnika, autko wpada wtedy w delikatne wibracje, jeżeli chodzi o koło czy hamulce to raczej nie bo drgania były by mocniejsze, jeszcze się zastanawiałem czy ma jakiś wpływ na to układ wydechowy, bo też już hałasuje łącznik, albo katalizator i może one powodują drgania.

a tak przy okazji to jakie swiece kupić bo jeszcze nie wymieniałem w moim arg???

pisząc cewki masz na myśli przewody??? (bo cewka jest tylko jedna-to ten cały moduł nad dwoma świecami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik czy katalizator moze powodowac ze uklad wpada w rezonans ale czy taki aby byl odczuwalny w kabinie, watpliwe.. tym bardziej ze jest zawieszony na gumach.

Bardziej bym sie skłaniał ku pracy silnika.

Świeczki NGK seria V-line 24 oznaczenie: BKUR6ET-10

Mam na mysli całą cewke - własnie modul moze juz niedomaga pod obciążeniem, stąd nierówna praca. Choc jest opcja ze tylko dwa kable WN sie kończa i na dwa gary tez moze dawac słabiej stad nierówna praca i powstaja drgania. Ale lepiej i znacznie taniej zaczac od świeczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi oświece - ja zdecydowanie polecam DENSO K20PBR-S10 - 3elektrodowe. Jedyna firma, która robi świeczki w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co japońskie nie zawsze musi byc dobre.. poza tym NGK też są trójelektrodowe :] a w dodatku znakomicie sie spisują przy lpg a kolega je równiez posiada.. sam na nich jeżdze i sprawdzaja sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co japońskie nie zawsze musi byc dobre..

sorry ale jak mam do wyboru chińskie NGK i japonskie DENSO - wybór jest oczywisty. poczytaj troche fora na temat tych marek kolego, a zobaczysz o czym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opieram sie na czytaniu forów internetowych tylko na doświadczeniu z tymi świecami - nie tylko w Audi ale w innych autach również oraz na opiniach ludzi którzy sobie chwalą te świece.

Jak juz tak bardzo chcesz to poczytaj ilu użytkowników sobie tutaj chwali te świeczki..

Tak czy inaczej nie jest to miejsce na sprzeczanie sie o marke swiec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli chodzi o przewody wysokiego napięcia (te dwa proste idące od cewki i dwa kable) jakie polecacie???[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 09:36_________________________________________________a te dwa proste co idą od cewki są w komplecie z cewką czy w komplecie z przewodami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kable to Tesla albo Beru. Do ARG jak i ADR są to:

TESLA T594C

BERU ZEF 1367

Tu katalog: http://www.tesla-blatna.cz/_soubory/set-application-for-models-complete-2008.pdf

A tu tabela zamienników: http://tesla.com.pl/userfiles/tesla-cross-reference08.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, za niedługą chwilę wymienię świece, a może i od razu przewody[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 13:35_________________________________________________witam ponownie

świece wymienione

przewody wymienione

fajki wymienione

komplet hamulców (przód i tył, klocki + tarcze) wymienione.

dalej są drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem trochę odgrzać temat bo widze, że kolega ma te same objawy co ja czyli takie lekkie drżenie na fotelu i ja mam dokładnie to samo niby nic ale czuć a tak w benzyce być nie powinno.

Kolego mosquitosound udało ci się przez ten czas uporać z tym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...