Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ADR] Drgania nadwozia po pewnym czasie


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co moze byc przyczyna drgan nadwozia nasilajacych sie z czasem jazdy. Jak rano odpalam samochod to drgania sa ale leciutkie, akceptowalne, jak silnik dochodzi do 90 stopni to nadal drgania sia znikome, jednak stopniowo pojawiaja sie wraz z jazda i po powiedzmy 10km albo 30 min juz sa dosc silne. Chodzi o drgania ktore sa odczuwalne rowniez na postoju. Co ciekawe drgania najbardziej odczuwam na lewej stronie przedniego zderzaka (od kierwowcy) jednak wymienilem lewa poduszke pod silnikiem i nic (zostaly jeszcze 3 poduszki, kolo masowe :( i chyba ogolnie stan silnika).

Czy kolo masowe jak jest zepsute to daje taki efekt ze na zimnym nic?

Czy uszkodzona prawa poduszka pod silnikiem moze powodowac wieksze drgania lewej strony samochodu niz prawej gdzie jest umiejscowiona?

Czy lewa poduszka (a wlasciwie guma) pod skrzynia moze tak badzo przenosic drgania na przod samochodu.

Dodam ze zadna z poduszek nie jest oberwana tak zeby metal o metal dzwonilo.

I ostatnie czy ktos zna speca od tych spraw w Poznaniu albo Szczecinie, bo mechanicy u ktorych dotad bylem to lubia wymieniac a nie diagnozowac, bardziej im sie czasowo oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak bedziesz mial telefon to super. ja wymienilem druga poduszke i nadal sa drgania, teraz mysle ze to albo kolo dwumasowe alebo ogolnie problem z zaworami cisnieniem, musialbym sprawdzic.[br]Dopisany: 06 Maj 2007, 22:46 _________________________________________________To nie jest:

- kolo dwumasowe (wymienione)

- poduszki pod silnikiem (wymienione ale prawa jest za 110zl wiec nie jestem pewien)

- poduszki pod skrzynia (wymienione ale prawa jest z HP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził ten temat ;) bo jak duża część posiadaczy A4 z tym silnikiem, odczuwam drgania budy :confused4: Najgorsze jest to, ze mechanicy niepotrafią stwierdzić co jest nie tak :decayed: Ja u siebie tez powymieniałem poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów i nic to niedało. Wymieniłem też tłumik drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez wymienilem tlumik drgań ukladu wydechowego.

Zmienilem rowniez olej na 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...