Hauzer

Pasjonat
 • Zawartość

  144
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

0

O Hauzer

  1. Hauzer

   Thx
  2. Hauzer

   Nie znam się na elektryce, tu Ci nie pomogę. Zastanawiam się natomiast jak chcesz przestawić rozrząd o pół ząbka:whistling:
  3. Hauzer

   A ten czujnik masz sprawny? Sprawdzałeś go jakoś?
  4. Hauzer

   Mam silnik1.8 ADR przejechane bóg jeden wie ile i już 3 razy zmieniałem rozrząd (ostatnio sam) i dokładnie na znakach nigdy nie udało mi się go ustawić tzn. znak na wale rozrządu ok a na kole wału korbowego lekko przesunięty względem strzałki na dolnej osłonie rozrządu. Nie wiem jakbym bardzo paska nienaciągał i czy możliwe byłoby przesunięcie o 0,5 ząbka to i tak idealnie ten znak by sie nie pokrył.Zresztą ten znak powinien być przy tej strzałce a nie co do mikrometra się pokrywać bo to jest moim zdaniem niemożliwe (przynajmniej u mnie) zwłaszcza że tą osłonę można lekko na śrubach przesunąć. Nie mam żadnych negatywnych skutków takiego ustawienia. Co do falowania obrotów miałem to samo -rozwiązaniem u mnie było wyczyszczenie przepływomierza i przepustnicy + uszczelnienie dolotu. Drgania - rozwiązanie u mnie wymiana poduszki pod silnikiem.
  5. Hauzer

   Potrzebuje numeru OEM dla pokrywy zaworów, silnik 1.8 ADR 96r. nr vin WAUZZZ8DZVA041958 Thx
  6. Hauzer

   Thx. 24.3 rozebrałem rozrząd i kupiłem to, co było założone wcześniej do tego jest jeszcze rolka prowadząca a ta napinająca u mnie musi być z grubą podkładką, czyli oryginalnie miałem pasek na 152 zęby.
  7. Możesz wymienić sam, będzie za darmo, a uwierz mi w tym silniku to żadne mecyje. Dwa dni temu sam to wymieniałem pierwszy raz i aż się zdziwiłem, że to takie proste. Jedyny problem to dobranie rolki napinającej a reszta to kwestia czasu i kompana do piwka
  8. Hauzer

   Potrzebuję numerów rolek, napinacza i paska rozrządu do mojego samochodu. nr vin WAUZZZ8DZVA041958
  9. Hauzer

   Mam ten sam problem co 30 tyś przejechane. Jadę co jakiś czas do warsztatu gdzie tą instalację mi zakładali, płacę 45 zł oni robią regenerację a wyjeżdżam zadowolony. Robię to co drugą wymianę filtrów gazowych. Mam tą samą instalację co Ty.
  10. Hauzer

   Z tego co czytałem, można co drugą wymianę rozrządu wymienić pompę wody. Ja dla świętego spokoju wymieniam wszystko, bo nie będzie mi się chciało rozbierać przodu samochodu jak coś..
  11. Hauzer

   Chyba chodzi o Klej Anaerobowy Czyli obie te rolki dokręcić momentem 25Nm?
  12. Hauzer

   To 45Nm zaczerpnąłem z wpisu wojtek79, tylko czy te wartości są poprawne?
  13. Hauzer

   Nie wiem, jaką masz instalację, ale ja u siebie na sekwencyjnej stag200 miałem to samo. Okazało się, że co jakiś czas trzeba robić regenerację wtrysków gazowych (zmienia się tam jakąś uszczelkę, ale pewny nie jestem). U siebie robię to co około 30 - 40 tyś., Koszt przynajmniej u mnie w zakładzie nie jest duży około 50 zł.
  14. Hauzer

   Ok thx. Rozumiem, że najpierw musze założyć napinacz, bo na niego idzie rolka prowadząca, którą dociskam momentem 45Nm, po czym zakładam pasek i rolkę napinającą i sprawdzam czy wszystko jest ok, jeśli tak to dokręcam ją momentem 20Nm, Jak oznaczenia na wałach są prawidłowo wyciągam zawleczkę i idę na zasłużone piwko