Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Za rzadki płyn do wpomagania


pietrekk

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu wymieniłem pompe wspomagania na nowa, ale zamiennik. Zalalem zielonym plynem i w zasadzie od poczatku cos bylo nie tak z praca wspomagania. Kiedy odpalam samochod i jest zimny to pompa nie kwiczy, dopiero jak samochod chwile pochodzi, nagrzeje sie to pompa zaczyna jeczec przy parkowani itp. Kolega ktory zajrzal do zbiorniczka z olejem powiedzial ze ten olej to wyglada jak woda jak jest goracy i zaproponowal mi wymiane na gestszy olej. Czy przyczyna tych problemow moze faktycznie byc za rzadki olej?

Jesli tak to pytanie na jaki olej warto wymienic? I czy do wymiany oleju niezbedne jest odkrecanie przewodow czy moge np odessac stary olej ze zbiorniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odessać, Ja tak ostatnio wymienialem, bo nie miałem opasek zaciskowych..

Z tym, że przyznam, że wyciągałem płyn na ciepło i bez problemu wciągałem go w strzykawkę. Mam na myśli to, ze nie jest on zbyt gęsty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t83075.0.html;highlight=pŁyn+do+wspomagania

Zajrzyj tutaj, może coś Ci się rozjaśni.. Ktoś kiedys pisał, że po wymianie płynu na jakiś inny pompa ucichła. Ja zmieniłem płyn na zielony (ale nie pamiętam jaki :embarrassed:), jednak problem nie wystąpił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawdzilem jaki olej mi tam zalali podczas wymiany tej pompy: SWAG 99 90 6162 a ja myslalem ze mam zalany FEBI. Sadzicie ze wymiana oleju na FEBI moze rozwiazac problemy?

Przyznam że ten płyn SWAG 99 90 6162 jest bardzo kiepściutki, sam go ostatnio zalałem wcześniej płucząc nim układ dwukrotnie i jest jak woda, więc nie ma szans na dobre działanie pompy bo to po prostu zwykła tandeta. Spróbuj wlać coś gęstszego, ponoć płyny w ASO mają dobre więc może warto coś zamówić :thumbdown: [br]Dopisany: 24 Sierpień 2009, 20:20_________________________________________________oczywiście nie reklamuję ASO, warto pogadać z kolegami z klubu, oni mają wiele i po przystępnych cenach więc radzę zmień płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem febi zielony 6162 i i jakos dziwnie mi popiskuje wspomaganie jak krece na postoju...Może zmienic na orginalny G 004??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem juz po wymianie na oryginalny z ASO (45zl/litr) i moja pompa dalej wyje jak sie samochod nagrzeje, a zwlaszcza przy ciasnych manewrach. Po wymianie jest lekka poprawa, troche to mniej kwiczy ale jednak problem nie ustapil. Widocznie cos nie tak z pompa, bede musial zareklamowac bo jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...