Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Turbina czy coś innego ?


Rizo

Rekomendowane odpowiedzi

witam , w moim a4 97r 1.9tdi 90 tce... od kiedy ją mam czyli jakis miesiąc przy pożadniejszym przyspieszeniu slychac gwizd. Dodam zę jak auto kupowałem mechanik wszystko sprawdzał, sprawdził luz w turbince itp cały intercooler przewody itp....wszystko gra. silnik pracuje bardzo dobrze, zrobiłęm juz 4tys od wymiany oleju i od kupna, wszystko ok ma moc itp. ale rzadko sie spotyka ze taki gwizd sie slyszy, jadac w sumie pod góre tez sie to lekko czuje nawet na stałym dodaniu gazu. dodam że przyspieszajac lekko tego nie ma, i to gwizdanie nie jest standardowym miłym świszczeniem:D

z drugiej strony tez nie jest jakies denrwujące...ale pytam co to moze byc. moze byc to sopwodowane czyms innym niz turbina?

a i jeszcze jedno dla scislosci. - jak sie lekko przyspiesza co świszcze normalnie,tylko później to gwizdanie jakby zagłuszało to pierwsze.

dzieki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny szukający dziury w doopie :cool1:

czyli co...zapierdziela jak durny, gwiżdze niech gwiżdze skoro ok?:D no mechanik mi powiedział że jednej w ogóle nie słychac i też chodzi...druga odwrotnie ...i mówi ze jak na 90tke to bardzo dobrze ten samochod idzie no i ze sam by chciał żeby tak turbina gwizdała jak sie da ;d

no ale tutaj różne ludzie mają doświadczenie wiec wole zapytać... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie lekko przyspiesza co świszcze normalnie,tylko później to gwizdanie jakby zagłuszało to pierwsze

.. i jeszcze wiecej cukru w cukrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny Chirurg

Najpiękniejsze w czsie jazdy. Jak słysze gwizdy mojej turbiny. A jak juz wywaliłem kata i pewnie i Ty go nie masz to juz całkiem sobie pogwizduje. Coś pięknego. Tak ze jak smiga to sie ciesz. Bo jak ją słychać tz ze działa.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , w moim a4 97r 1.9tdi 90 tce... od kiedy ją mam czyli jakis miesiąc przy pożadniejszym przyspieszeniu slychac gwizd. Dodam zę jak auto kupowałem mechanik wszystko sprawdzał, sprawdził luz w turbince itp cały intercooler przewody itp....wszystko gra. silnik pracuje bardzo dobrze, zrobiłęm juz 4tys od wymiany oleju i od kupna, wszystko ok ma moc itp. ale rzadko sie spotyka ze taki gwizd sie slyszy, jadac w sumie pod góre tez sie to lekko czuje nawet na stałym dodaniu gazu. dodam że przyspieszajac lekko tego nie ma, i to gwizdanie nie jest standardowym miłym świszczeniem:D

z drugiej strony tez nie jest jakies denrwujące...ale pytam co to moze byc. moze byc to sopwodowane czyms innym niz turbina?

Też tak mam. Niektóre turbiny mają to do siebie, że gwiżdżą. Nie ma się czym przejmować.

Pojechałem do mechanika, przerażony tym pogwizdywaniem a on do mnie, że martwić to się powinienem jakby turbiny nie było słychać. :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , w moim a4 97r 1.9tdi 90 tce... od kiedy ją mam czyli jakis miesiąc przy pożadniejszym przyspieszeniu slychac gwizd. Dodam zę jak auto kupowałem mechanik wszystko sprawdzał, sprawdził luz w turbince itp cały intercooler przewody itp....wszystko gra. silnik pracuje bardzo dobrze, zrobiłęm juz 4tys od wymiany oleju i od kupna, wszystko ok ma moc itp. ale rzadko sie spotyka ze taki gwizd sie slyszy, jadac w sumie pod góre tez sie to lekko czuje nawet na stałym dodaniu gazu. dodam że przyspieszajac lekko tego nie ma, i to gwizdanie nie jest standardowym miłym świszczeniem:D

z drugiej strony tez nie jest jakies denrwujące...ale pytam co to moze byc. moze byc to sopwodowane czyms innym niz turbina?

Też tak mam. Niektóre turbiny mają to do siebie, że gwiżdżą. Nie ma się czym przejmować.

Pojechałem do mechanika, przerażony tym pogwizdywaniem a on do mnie, że martwić to się powinienem jakby turbiny nie było słychać. :lol1:

wobec tego super. ale warto zapytać:D no ona gwiżdze w sumie przyjemnie ...tak jakby to turbo jakies sportowe było;d ale wole wiedzieć niż nie wiedziec. bo lubie miec wszystko dobrze w aucie;)

pozdro maniacy dieslowych doznań z audi;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...