Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co to jest (zdjęcie) ?


leo_82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko odnośnie załączonego zdjęcia:

http://i763.photobucket.com/albums/xx276/leo_82/Audi/a.jpg

Kiedy zdejmę tą czarną pokrywkę z tego pudełeczka ukaże się nam taki przesuwny plastikowy zaworek; u mnie jest on ułamany i nie chodzi, nie otwiera sie, jest cały czas w pozycji zamkniętej. W raz z dodawaniem gazu te ustrojstwo sie porusza jednak ta druga jego częśc jest ułamana wiec pozostaje w pozycji zamkniętej.

Czy to ma jakiś wpływ na silnik i jego prace?? Należy to jakoś posklejac żeby otwierało się i zamykało??

Z góry dzięki za odpowiedz

Aha i jeszcze jedno pytanko nie związane z tym tematem a moze i jest powiązane. Mianowice mam silnik 1.8 ADR i kiedy dodaje gwłatowniej gazu słychac takie zassanie, aż sie silnik porusza, przypomina to ruch klatki piersiowej z szybkim wdechem. Dzwięk jest bardziej slyszalny z okolicy przepustnicy. Sprawdzalem szczelnosc przewodow i wyglada raczej wszystko dobrze. Silnik się nie dławi i wchodzi na obroty.

Czy to jest normalna praca silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego jest to zaworek sterujacy zmienna objętością kolektora ssącego, to ciegiełko co masz złamane steruje klapkami znajdującymi sie w kolektorze ssącym, ma wpływ na prace silnika zwłaszcza przy gwałtownym przyspieszaniu bo wtedy to ciegiełko przemieszcza klapki w kolektorze ssącym co powoduje zwiększenie lub zmniejszenie dawki powietrza doprowadzanego do silnika, klejenie tego elementu nic nie pomoże. Kupowałem to w serwisie bo nie mogłem nigdzie dostać, nazwa serwisowa to zespół napędowy o ile dobrze pamiętam a koszt około 650 pln.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezła cena za kawałek plastiku :shocked:

Skoro to ma taki wpływ to będe musiał pomyślec nad naprawą.

A powiedz mi to powinno poruszac sie zgodnie z dodawaniem gazu (za kazdym razem), pytam gdyz połączyłem te połamane częsci, ale jakos nie otwiera sie po dodaniu gazu więc chyba to nie to:(

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...