Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] podsufitka avant - będzie pasowała po liftowa do wersji przedliftowej ?


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

tak jak w temacie: czy bawił się już ktoś przekładką podsufitki. Chciałbym założyć podsufitkę z wersji poliftowej do mojej furki, która jest jeszcze przedliftową (avant). Zastanawiam się czy wszystko by pasowało czy trzeba coś rezać, dziurawić itp. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dzięki za podpowiedź - napisz jeszcze proszę czy na pewno będzie pasować czy nie jest to pewne na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerabiałem temat w sedanie i w avancie.

W sedanie jest łatwiej.

Generalnie trzeba powymieniać wraz z podsufitką wszystkie słupki. Liftowa podsufitka jest osadzona "dalej" od dachu i dlatego wszystkie słupki są bardziej wypukłe.

Pierwszy problem pojawia sie przy montażu rączek. W lifcie zastosowano pomiędzy rączkami a karoserią dystanse z aluminium (należy je kupić razem z rączkami).Ale same dystanse to nie problem. Problem leży w zamocowaniu ich. W starej A4 rączki były przykręcone krótkimi blachowkrętami. W lifcie są znacznie dłuższe śruby imbusowe o normalnym gwincie i o wytrzymałości 8.8. Można tam wkręcić długie blachowkręty (ja tak zrobiłem) ale wytrzymałość takiej rączki juz nie będzie taka jak w oryginale.

Kolejny problem to zamocowanie tylnych słupków (sedan) - ciężko wchodzą, chyba że wymienimy tylną półkę.

W avancie nie pasują uchwyty na siatkę pionową. Przy odrobinie "kombinacji" da się to jednak zamontować ale te tylne służą raczej jako ozdoba niż uchwyt :confused4:

I jeszcze jeden mały zgrzyt. W avancie lampka bagażnika zapala się po podaniu "plusa" a w starej A4 "minusa". To akurat jest żaden problem, bo wystarczy zastosować zwykły przekaźnik i juz wszystko działa oki :wink4:

Pomimo tych wszystkich problemów, zachęcam wszystkich do wymiany podsufitki, bo przede wszystkim zyskujemy więcej oświetlenia w środku a także podświetlane przyciski wszystkich lampek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odgrzeje temat bo niechcę zakładać nowego postu.Wymieniam podsufitkę na poliftową i zmieniam również lampkę podsufitki.Czy kostki są takie same lampki z przedlifta do polifta??Dodam, że w polifotwej lampce mam diody podświetlające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...